Facebook - TUMA Google plus - TUMA TUMA - Twitter

TUMA - You tube TUMA - Linkedin TUMA - Pinterest

TUMA - Yahoo TUMA - Blogger TUMA - Wordpress

.
TUMA - 21 rokov na trhu

Komentáre

Prečo môže byť komín s betónových tvárnic nebezpečný ?

Betónové tvárnice sú samo o sebe studené. Studený komín znamená tvorbu dechtu a kondenzu ktorý je v komíne nežiadúci a nebezpečný!  Každý komín je potrebné čo najskôr zahriať na prevádzkovú teplotu čím ...

 
stadreko...qatro... a mozno dalsie
frano Kelna, 08.05.2014, 22:09 Odpovedať
Preco ich autor clanku nevymenuje - nech slovac vidi co ich za malo penez caka :-)
 
Re: stadreko...qatro... a mozno dalsie
, 09.05.2014, 07:26 Odpovedať
Citácia Neznámy: Preco ich autor clanku nevymenuje - nech slovac vidi co ich za malo penez caka :-)
Áno jedná sa o menované produkty, ktoré výrobcovia ponúkajú vďaka svojej "KVALITE" za najnižšie ceny, je na mieste aby si každý klient pripočítal k tejto cene ešte technickú protipožiarnu izoláciu pre vonkajšie zateplenie betónu a stavebné práce s tým súvisiace a dostane sa k cene, ktorá značne prevýši prezentovaný lacný a už i bezpečný komín. (admin)
 
mal som strach - som spokojný !
karči TA3, 24.05.2014, 20:37 Odpovedať
Mam 2 vase kominy TUMA na novostavbe a boli dosť lacné - takze mal som z toho strach, na kachle a vlozku som dostal zlavu 10% pri kupe takze som spokojny a kurim o 100-šesť, to mi neda ani qatro ani stadreko ani schiedel, vsetko slape ako hodinky :) betón naozaj patrí do základov nie na komín - díky
 
studené komíny - predzvesť požiaru
kominár_BB, 19.01.2015, 20:52 Odpovedať
Komín by naozaj mal byť teplý, kvalitná izolácia - termo plášť - kvalitná vložka. Ťažké betónové komíny sa vyrábajú už iba na Slovensku (je to dané hľadaním úsporného riešenia v závislosti od príjmov obyvateľstva, tvárnica z čistého betónu bola vždy najlacnejšia). Je tu však riziko podchladenia systému pod rosný bod, požiare sú v našej krajine jasným svedectvom podcenenia týchto faktov. Usadený decht v komínovej vložke je predzvesťou požiaru - je vysoko horľavý a až jeho vyhorenie vzbudí rešpekt a ponaučenie. (To však nerešpektujú poisťovne !)
 

Pridať komentár


Meno:

Názov:


Komentár:Poznámka: Neradi príspevky moderujeme, ale nemiestne príspevky alebo príspevky mimo tému budú odstránené. Ďakujeme za pochopenie.