Facebook - TUMA Google plus - TUMA TUMA - Twitter

TUMA - You tube TUMA - Linkedin TUMA - Pinterest

TUMA - Yahoo TUMA - Blogger TUMA - Wordpress

.
TUMA - 21 rokov na trhu

Zastavia nám plyn - vznikne panika?

20.04.2014, 20:30, janko mrkva

Určite, áno ale ...


zastavia plyn - bude panika ???

... podobné úvahy nechajme na politikov, angry ktorí určite urobia maximum, aby k tomu nedošlo. Veď hrozba nedostatku plynu, zvyšovania jeho ceny, neistota a nestabilita dodávok tejto suroviny spoločne s ropou sa opakovane rieši už niekoľko rokov. Terorizmus, rasová nenávisť a náboženské konflikty sú neustále aktuálne. Optimizmu nepridajú ani predpovede proroctiev - Nostradamus, baba Vanga a Sibila , ktorí s vedomím že to čo robíme v prítomnosti má dopad na našu budúcnosť dokázali predpovedať ako malými krôčikmi meniaceho sa sveta sa dá cestovať v čase. Skúsme sa presunúť v čase do obdobia čo keby naozaj ... . Základný problém nedostatku energií v domácnostiach predsa vieme alternatívne riešiť už dnes.

...

Každá novostavba v dnešnej modernej dobe by mala mať v projektovej dokumentácii k dispozícii alternatívny zdroj výroby tepla a energie. V praxi tomu tak však nie je. Množstvo rodinných domov má kotly na plyn závislé od dodávky plynu a elektrickej energie. V panelákoch takmer všade jediným zdrojom tepla je práve plyn. Riešme preto energetickú nezávislosť v predstihu a znížme riziko možnej paniky. Najväčším problémom sú práve paneláky. Nemajú komíny a jedinou krízovou alternatívou je elektrická energia a biopalivo. Našou alternatívnou ponukou sú práve elektrické krby, ktoré v naších podmienkach sú schopné slúžiť nielen ako pekná dekorácia s pohľadom na oheň, ale aj ako zdroj tepelnej energie so schopnosťou vyprodukovať teplo o výkone 2kW pre cca 20m2 vykurovacej plochy. Obdobou elektrického krbu sú krby na biolieh, ktoré sú schopné vyprodukovať obdobné teplo pri spotrebe cca 1L na 3 hodiny. Tu už nie je podstatná cena za palivo ale otázka prežitia najmä, ak máme v byte i malé deti. Ďaľšou alternatívou vhodnou pre vykurovanie i varenie je sada pre vykurovanie s plynovou oceľovou nádobou na propán-bután.

...

Omnoho jednoduchšie riešenie predstavujú alternatívne zdroje tepla v domoch, kde sú komíny - resp. kde je možnosť ich inštalovať. Ponúkame Vám najjednoduchšie riešenia cenovo dostupných komínových systémov murovaných pre všetky typy spotrebičov - komíny TUMA FOLK, THERM a ROYAL, ako aj komíny, ktoré sa dajú inštalovať iba za pár hodín ako trojplášťové nerezové systémy na fasádu od firiem TARNAWA a POUJOULAT. Tieto komínové systémy Vám umožnia bezpečne pripojiť akýkoľvek spotrebič pre tuhé, plynné i kvapalné palivo. Odborne Vám poradíme pri výbere systému pre suché i mokré spaľovanie v podtlaku i pretlaku. Ponúkame cenovú dostupnosť a kvalitu, ktorá zodpovedá bezpečnosti kontrolovaného ohniska v interiéri obytnej plochy.

  • Viete, že veľmi praktický produkt, ktorý Vám vykúri celý rodinný dom a v prípade potreby na ňom môžete i variť sú dvojgeneračné liatinové pece s varnou doskou od firmy La Nordica? Pece Isetta a Isotta sú vhodné pre pripojenie i do klasického tehlového komína o svetlosti o 150mm a vykúria až 200-300m3. Sú elegantné praktické a v najvyššej kvalite.

Isetta s varnou platňou  Isotta s varnou platňou  Isotta s rúrou na varenie, pečenie i kúrenie

Viete, že v prípade paniky a chaosu crying v SR, kde je cca 1 000 000 domácností nie je na trhu ani 5% spotrebičov - krbov, kachlí atď, (odhad zásob predajcov zdroj Krby-TUMA) , ktoré by dokázali okamžite byť k dispozícii a vyriešiť alternatívne kúrenie tuhým palivom?

Predstava chaosu, prudkého cenového nárastu energií i zdrojov tepla a pocitu bezmocnosti môže vážne ohroziť práve pocit tepla, harmónie a pohody ktorú dnes ešte sdieľame.

...

yesPoistime svoje obydlie a rodinu včas inštaláciou tepelného zdroja, ktorý možno nie je dnes nutnosťou, ale určite pocitom istoty že sme urobili všetko preto aby sme prežili so svojou rodinou v zdraví nech sa stane čokoľvek. yes

 
« Späť


Diskusia: "Zastavia nám plyn - vznikne panika?"
Dátum: Meno: Komentár:
15.05.2014, 20:11 Baňačka - Lišiak Beny Zastavia? - Už môžu ...
16.05.2014, 17:41 Anna Jančová Píšete mi z duše
02.07.2014, 22:15 Fero Jaroš, KE Túto zimu sa všetko vykrištalizuje
Pridať komentár | Zobraziť všetky komentáre