Supra Cristal 2 431 B pack N 13kw teplovzdušná oceľová krbová vložka

Supra Cristal 2 431 B pack N 13kw teplovzdušná oceľová krbová vložka

Hodnotenie produktu: Zatiaľ bez hodnotenia. Buďte prvý!

Vaše hodnotenie:

Krbová vložka Supra Cristal 2-431 B pack N ma výkon 13kW a hmotnosť 400kg.

5466 € s DPH

Skladové číslo:

Dostupnosť: Skladom

Výrobca: Supra

://www.krby-tuma.sk/krby-teplo-harmonia-pohoda/tqi-tuma-quality-index/" title="TQI" type="TQI">získaj viac info o TQI .

nadmerná presklená plocha
možnosť regulácie prísunu vzduchu k horeniu
vysuvacie dvierka s bezpečnostným zámkom
bočné zamykanie s dvojitým čapom
trojplášťova spaľovacia komora
veľký popolník
nôžky ako súčasť vložky

Pack ventilé
Na rozvod teplého vzduchu SUPRA inštalovala do niektorých modelov novú turbínu KT 1455

Premium
deflektor INOXIS HR
moderná klapka

Pack
deflektor INOXIS THR
klapka BY-PASS
dlhotrvajúci oheň
moderná klapka
systém INAIR s prísunom vzduchu zvonka
dvojité spaľovanie
distribútor horúceho vzduchu
trieda PACK VENTILÉ s turbínou v niektorých modeloch

  OPTIMÁLNY REŽIM

Drevo

Je dôležité vykurovať len celkom suchým drevo na to určeným (najlepšie, aby drevo na to určené schlo 2 roky, vo vetrateľnom a zastrešenom mieste). Čerstvo zoťaté drevo obsahuje 75% vody: bude zle horieť a môže spôsobiť poškodenie celej stavby.
 


Ťah

Správne fungovanie spotrebiča je závislé aj od hodnoty ťahu v komíne.
Aby sme mohli dosiahnuť optimálny ťah v komíne pre spotrebič, je najlepšie nainštalovať regulátor ťahu, ktorý bude automaticky reagovať meniacim sa podmienkam spotrebiča a dovolí predísť prekročeniu maximálnej hodnoty ťahu, čím uchráni spotrebič a celú inštaláciu od poškodenia a zaručí trvalosť spotrebiča a celej stavby. V závislosti od krajiny je možné aj iné riešenie – najlepšie to konzultovať so špecialistom.

Skutočný výkon a účinnosť

Správnym kritériom kvality kozubovej vložky je účinnosť a nie výkon.
Účinnosť je schopnosť kozubovej vložky vydávať energiu, vydávanú spaľovaným drevom. Čím je vyššia účinnosť, tým je úsporné a ekonomické vyhrievanie. Vďaka dokonalej účinnosti, pohybujúcej sa od 70% až do viac než 80% , kozubové vložky SUPRA, umožňujú zmenšenie spotreby dreva už o 50% od iných tradičných kozubových vložiek. Spotrebiče firmy SUPRA sú vysoko hodnotené po stránke vykurovacej, pretože zabezpečujú potrebný výkon počas dlhej doby, t. j. rovnomerné a jednoliaté ohrievanie veľkých priestorov.

 

 

KNOW HOW SUPRY

Kvalita spaľovania

Firma SUPRA vyvinula technológiu „horúce spaľovanie“ - to znamená, že teplota spaľovania v spotrebičoch SUPRA je okolo 150o C vyššia ako v spotrebičoch, ktoré nespaľujú v systéme „horúce spaľovanie“. Technológia dovoľuje koncentrovať teplo v centre kozubovej vložky, vďaka nainštalovanému izolovanému deflektoru spalín. Týmto spôsobom zvýšená teplota plameňa spôsobuje intenzívnejšie sálanie tepla cez sklo vložky, spaliny obsahujú menej nečistôt, sklo sa čistí automaticky a objem popola je niekoľkokrát zmenšený.


Systém „čisté sklo“

Vďaka špeciálne vypracovanému tvaru rámu dvierok a jeho veľkosti, prúd vzduchu sa dostáva do vložky pozdĺž skla dole a oddiaľuje dym od skla, chrániac sklo pred znečistením.

 


Deflektor spalín

Deflektory montované v spotrebičoch SUPRA sa vyrábajú z nehrdzavejúcej ocele typu INOX. Tento materiál nie je len žiaruvzdorný, ale má aj väčšiu mechanickú odolnosť ako klasická liatina.
Tvar deflektora a odrážajúce vlastnosti nehrdzavejúcej ocele umožňujú koncentráciu tepla a udržanie vysokej teploty vo vnútri vložky. Pre zväčšenie účinnosti je v niektorých modeloch dodatočne inštalovaný wermikulit.


Spaľovacia komora s trojitou stenou (2+1)

Je to najlepšie riešenie, zabezpečujúce trvalosť, účinnosť a bezpečnosť vložky. Dvojitá , celkom tesná stena (vyrobená zo železa a liatiny alebo zo železa a žiaruvzdorných tehiel) rýchlo vydáva teplo. Tretia stena – zabezpečujúca - (je buď dodávaná priamo s vložkou alebo na objednávku) vyrobená z ocele, chráni kozub pred vysokou teplotou. Vložky zo žiaruvzdorných tehál s hrúbkou (6 cm) zabezpečujú najvyššie parametre vyhrievania.
 

Systém vysúvania dvierok

Firma SUPRA má vo svojich kozubových vložkách systém vysúvania dvierok „dvojitý zosynchronizovaný retiazkový systém“. Tento spôsob otvárania dvierok je stále tichý a rovnomerný. Dráha výsuvu dvierok zostala špeciálne naprojektovaná tak, aby zabránila akémukoľvek treniu o namontovaný rám. Dvierka sa automaticky oddiaľujú a postupne vracajú do hornej alebo dolnej zamknutej polohy, zabezpečujúc tak celkovú tesnosť.
 

Prísun vzduchu k spaľovaniu

Pre správne fungovanie každá vložka potrebuje dostatočný prísun vzduchu, ktorý zabezpečí spaľovanie. V súvislosti s izoláciou a zateplením Vášho domu, vzduch pre spaľovanie môže byť privádzaný do vložky zvonka, z miestnosti alebo vedľajšej miestnosti. SUPRA vyvinula model „Inair“, umožňujúci bezprostredný prísun vzduchu zvonka. Tento spôsob nemá žiadny negatívny vplyv na fungovanie vložky a účinnosť a aj komfort používania (nie sú prievany) je optimálny.

Neptretržitý oheň

Podľa normy NFD 35376, kozubová vložka certifikovaná s funkciou „nepretržitý oheň“ dokáže udržať žiar, dovoľujúci vzkriesiť oheň po 10 hodinách, bez znovurozpalenia (iba ak budú dodržiavané podmienky, ktoré sú v návode na inštalaciu a používanie). Dodatočne, vložky SUPRA certifikované na „nepretržitý oheň“, majú veľký popolník, prístupný počas horenia. Toto riešenie odstraňuje nevýhodu, že pri výbere popola, musí byť vyhasnutý oheň. Vďaka vysokej účinnosti spotrebičov SUPRA, objem vytvoreného popola je silne zredukovaný aj pri zachovaní vysokej účinnosti systému „čisté sklo“.

 


 

 

Trieda HIGH TECH
DIADEME-CRISTAL 2-UNIVERS 2

- Nový dizajn
- Dokonalý pohľad na oheň
- Čistota línii
- Vnútro ohniska v prevedení liatina, alebo veľkých šamotových tehál
- Inovačné doplnky

100% tesná spaľovacia komora s trojitým plášťom „2+1“- je to synonimum bezporuchovosti a bezpečnosti. Tichý a komfortný systém zdvíhania dvierok. Bočné zamykanie obsahuje 2 čapy zabezpečujúce dokonalú tesnosť a bezpečnosť ale sú aj príčinou zväčšenia účinnosti spotrebiča. Perfektný systém čistenia skla. Zostava deflektorov „INOXIS“ dovoľuje optimálnu výmenu tepla a zabezpečuje ekologické a šetrné spaľovanie.
Model „INAIR“ v triede PACK zabezpečuje možnosť bezproblémového prísunu vzduchu na spaľovanie. Vďaka tomu je prevádzka spotrebiča bezproblémová (kuchynský digestor,...) a týmto spôsobom zabezpečí optimálny výkon a prevádzku (napr. silný ťah v komíne).

2 úrovne výkonov:

PREMIUM: obsahuje všetky najmodernejšie funkcie kozubov SUPRA Tento model má dodatočne inštalovaný deflektor „INOXIS HR“ s vysokou účinnosťou: pohľad na oheň ako aj proces spaľovania sú
pod 100% kontrolou a vyhrievanie je účinnejšie a dovoľuje ušetriť veľké množstvo dreva.

PACK: oproti spotrebičom triedy PREMIUM, spotrebiče triedy PACK obsahujú ešte väčšie a dokonalejšie vyhrievacie parametre. Majú inštalované deflektory „INOXIS THR“ s veľmi veľkou účinnosťou v systéme dvojitého spaľovania, klapky „by pass“ ako aj modul „INAIR“ : všetky tieto elementy dovoľujú získať vyššií výkon a účinnosť prekračujúcu 80% ako aj dlhšie udržanie ohňa. Modely PACK sú dostupné taktiež v triede „PACK VENTILE“ : čiže vo výrobnej verzii, ktoré majú vysoko účinnú turbínu s termostatom, čo lepšie zabezpečí rozvod teplého vzduchu v celom vyhrievanom dome.

Otváranie dvierok: zdvih
Tvar presklenia: prizmatické trojstranné
Materiál: oceľové
Druh ohrevu: teplovzdušné
Palivo: drevo
Externý prívod: áno
Tepelný výkon: 10,1-15kW
Tepelná účinnosť: 70,1-80%
TQI (TUMA Quality Index)
teplovzdušné krbové vložky
súhrn parametrov...:

A2-Účinnosť (70-80%) :**,
C1-Externý prívod vzduchu (umožňuje):*,
D1-Mechanická regulácia spalín, klapka, deflektor s automat.otvárania (obsahuje):*,
E1-Dizajn (modern, sklo raster, tzv.bezrámový design, alebo lištovanie-nerez a pod.):*,
F1-Ohnisko (akumulačné, liatina, šamot, liaty betón):*,
I1-Centrálny prívod vzduchu (prim.-sekun.-terc.-oplach skla-obsahuje):*,
J1- Presklenie čelné so zdvihom - umožňuje:*,
M1-Nútená integrovaná elektronická cirkulácia vzduchu (použitá):*,
N1-Integrovaný dvojplášť s prírubami pre rozvod vykurovacieho vzduchu (použité):*

Nový komentár

* (Povinné)

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Prihlásenie