Klimatizácie

 

Artel klima bez externej jednotky Artel klima s externou jednotkou
Klimatizácie ARTEL bez externej jednotky (klikni!) Klimatizácie ARTEL s externou jednotkou (klikni!)...

...

 • KÚRENIE aj CHLADENIE !
 • Vďaka tepelnému čerpadlu klimatizačné jednotky Artel môžu vykurovať aj chladiť váš domov.
 • Výmenu tepla zabezpečuje kvapalina v skutočnosti vo vnútri chladiaceho okruhu klimatizácie.
 • V lete chladivo absorbuje teplo z vnútra domáceho prostredia a uvoľní ho von;
 • V zimnom období,  pracuje klimatizácia v, inverznom cykle chladiva je obrátená tj obehu plynu (pomocou prepínacieho ventilu). Chladiaci tekutina nasáva vzduch zvonku a "pumpa" čerpadlo dodáva vysoké teploty do interiéru nášho domova.

   

Použitie tepelného čerpadla pre životné prostredie klimatizáciou (vykurovanie + chladenie) je najvhodnejšie, pretože sa jedná o nižšiu doba odpisovania  nákladov vzhľadom na použitie iba pre chladenie. Naviac, v praxi, klimatizačné jednotky v tepelnom čerpadle vyrobia tepla približne 5 krát viac, než klasické elektrické vykurovanie alebo vykurovacie teleso el. ventilátora, pri rovnakej spotrebe energie.

Tento absorbčný cyklus a dodávky energie, realizované pomocou stlačeného plynu, je schopný niesť, oveľa väčšiu energiu ako je  množstvo spotrebovanej elektrickej energie na prevádzku kompresora a ventilátorov pripojených do vykurovacieho systému.

Účinnosť tepelného čerpadla sa meria koeficient účinnosti "COP", čo je pomer medzi dodávanou energiou (teplo prenáša na ohrievané médium) a spotrebovanou elektrickou energiou. Za normálnych okolností je účinnosť tepelného čerpadla je medzi 3 a 5, čo znamená, že:

ZA 1 KILOWATT SPOTREBY ELEKTRICKEJ ENERGIE  MÁ ČERPADLO VÝKON 3-5 KILOWATTOV TEPELNEJ ENERGIE!

Klimatizácie Artel bez externej jednotky.

V historický centrách z dôvodu ochrany  v centre mesta existujú zákazy inštalovať kondenzačné jednotky na fasádu a z vonkajšej strany.
Okrem toho, v niektorých podnikoch je často v praxi jediná možnosť umiestniť jednotku  vo vnútornej časti interiéru.  Firma Artel dáva garanciu na vnútorné  jednotky na: 

- nízku hlučnosť
- zjednodušené zariadenie bez muriva, bez chladiaceho vedenia, bez medených rúr, potrubí a      čerpadiel 

V luxusnom dome, sa musíte vyhnúť kondenzačným jednotkám na fasáde z čisto estetických dôvodov:

 • Vonkajšia klimatizačná jednotka nemá na budove žiadne vonkajšie iba dve kruhové mriežky o priemere 18 cm 
 • Nemajú vplyv na náhodnú kolízie detí, domácich zvierat, prejazdu vozidlom
 • vonkajšia jednotka nepodlieha korózii najmä v miestach bohatých na soľ
 • Všetky modely sú vybavené diaľkovým ovládaním s  možnosťou programovania zariadenia. Okrem vysokej technologickej úrovne ARTEL vám umožní bývanie v úplnej slobode a tepelnej pohode, ktorú zároveň ponúka.
 • S časovačom môžete naprogramovať automatickú klimatizáciu a ovládat činnosť tak, že klimatizácia poskytuje generovanie sviežeho vzduchu aj vo vašej neprítomnosti.
 • Vybavenie diaľkovým ovládaním, všetky zariadenia je možné ovládať na diaľku pohodlne  z akejkoľvek polohy

...

Klimatizácie Artel s externou jednotkou.

Klimatizácie  sa skladajú z jednej vonkajšej jednotky a 1-4ks vnútorných jednotiek, z ktorých každá má individuálne má ovládanie. Klimatizácie majú elegantný dizajn. Vnútorné klimatizačné jednotky sú  vhodné pre malé a stredné ale aj veľké obytné i kancelárske priestory. Klimatizácie sú vybavené okrem iného prehľadným farebným displejom s akustickou signalizáciou a senzorom pohybu. Tento zabezpečuje automatické prepnutie zariadenia do úspornej prevádzky v prípade, ak v danej miestnosti čidlo nezaznamená pohyb po dobu 20 minút. Tieto automatické funkcie sú aj manuálne vypínateľné.

...

Podľa umiestnenia ďalej delíme klimatizácie na:

Mobilné klimatizácie ARTEL
Variabilita týchto klimatizačných zariadení dáva široké možnosti použitia. Tieto klimatizácie sú pohyblivé a zaberajú iba minimum miesta. Vďaka svojej mobilite Vám klíma slúži v celom dome a všade tam, kde ho práve potrebujete. Mobilné klimatizačné jednotky predstavujú finančne prijateľné riešenie pre malé priestory.

Podstropné a parapetné klimatizácie
Tieto modely klimatizačných zariadení predstavujú ideálne riešenie pre veľké obchodné spoločenské priestory. Flexibilita inštalácie týchto klimatizácií v horizontálnej ale aj vo vertikálnej polohe môže vyriešiť všetky požiadavky na inštaláciu. Je vhodná do obchodov, kancelárskych priestorov, reštaurácií a všade tam, kde je potreba vytvoriť dlhý prúd chladného vzduchu.

Kazetové klimatizácie ARTEL
Kazetová klimatizácia je vhodná všade tam, kde to dovoľujú technické podmienky a kde je potrebné zlúčiť estetický vzhľad, výkon a tichú prevádzku klimatizácie. Široké využitie v stredných a veľkých priestoroch, kde sú tieto jednotky zabudované v strope, a tým zabezpečujú rýchlu a účinnú klimatizáciu.

Kanálové klimatizácie
Kanálové klimatizačné zariadenia ARTEL sú ideálne pre priestory so zníženým stropom, kde vzniká priestor pre inštaláciu vzduchotechnického potrubia využívaného na efektívnu distribúciu vzduchu do miestnosti. Kanálové klimatizačné jednotky ARTEL vyvolávajú pocit komfortu, ktorý je podobný ako pri systémoch centrálnej klimatizácie. Vstup a výstup vzduchu môžu byť voľne navrhnuté podľa Vášho vlastného štýlu, čím môžete vytvoriť primerané dekoračné riešenie pre určitý typ interiéru. 

Facebook - TUMA Google plus - TUMA TUMA - Twitter

TUMA - You tube TUMA - Linkedin TUMA - Pinterest

TUMA - Yahoo TUMA - Blogger TUMA - Wordpress

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie