Krby - stavby krbov a komínov.

Krby, kachle, pece, komíny a komínové systémy - krby do bytu - stavba krbu na kľúč

Stavby krbu rozdeľujeme podľa typu:

TEPLOVZDUŠNÉ KRBY TEPLOVODNÉ KRBY
Teplovzdušný krb Teplovodný krb

Teplovzdušný krb - je v súčasnosti najpopulárnejší spôsob vykurovania. Teplovzdušný krb sa využíva ako alternatívny zdroj vykurovania drevom, výnimočne i ako hlavný zdroj tepla. Finálny design umožňuje variabilne množstvo riešení bez obmedzení s voľbou rôznych tvarov presklenia a alternatív obostavieb. Vykurovanie teplovzdušným krbom je vhodné najmä pre objekty kde je potreba rýchleho rozkúrenia priestorov, ako chaty, rodinné domy, rekreačné objekty.  Akumulačné schopnosti vykurovania, ako i sálania tepla sú nízke. Nakladací interval sa v teplovzdušných krboch skracuje podľa typu paliva na bezprostredne potrebný čas pre zhorenie dávky dreva čomu zodpovedá i vykurovací efekt. Výnimkou sú krby s katalyzátorom a verzie krbov s efektom ECOPLUS od firmy HARK. (typy krbov)

.

Teplovodné krby - sú krby finančne i technicky náročnejšie. Jedná sa o krby, ktoré popri teplovzdušnom vykurovaní umožňujú v integrovanom teplovodnom výmenníku pripraviť teplú vodu pre vykurovanie a prostredníctvom doskových výmenníkov poskytnúť i TÚV. Teplovzdušný výkon sa tu rozdeľuje spravidla na výkon do teplovodného okruhu, ktorý činí podľa typu krbovej vložky 55-75% celkového výkonu a výkon teplovzdušný 25-45%. Teplovodné krby takto umožňujú vykurovať všetky miestnosti objektu prostredníctvom rozvodu teplej vody v radiátoroch, alebo sa môže spoločne s iným zdrojom tepla (slnečné kolektory, ener. čerpadlá, kotly) podielať na vykurovaní akumulačnej nádoby, z ktorej sa energia rozdeľuje do ďalších priestorov. Teplovodný krb môže byť využitý i pre podlahové vykurovanie. (typy krbov)

.

AKUMULAČNÉ KRBY

HYPOKAUSTOVÉ KRBY
Akumulačné krby Hypokaustové krby

Akumulačné krby - vyššia forma vykurovania drevom, ktorá umožňuje naakumulovanie tepla do akumulačnej masy. Táto je súčasťou krbu (pece) z ohniska, ktorá taktiež umožňuje pohľad na oheň. Akumulačné krby je potrebné najskôr naakumulovať - dlhšie nahrievať. Po nahriatí akumulačnej masy nám umožňujú udržovanie pomerne stálej teploty v interéri a jej postupné odovzdávanie podľa potreby do interéru formou kvalitného sálavého tepla. Akumulačné krby sú finančne náročnejšie avšak z pohľadu zdravého vykurovania a konštantného tepla sú veľmi vyhľadávaným zdrojom tepla najmä rodinných domov. Akumulačné krby umožňujú udržiavanie tepla s niekoľkonásobne dlhším nakladacím intervalom (1-2 krát) denne s vyrazne vyšším komfortom prípravy tepla. (typy krbov)

.

Hypokaustové krby - tvoria najvyššie štádium akumulačných sálavých stavieb krbov a pecí. Krby kladú zvýšené nároky na ťahové systémy, akumulačnú masu, ohnisko, výpočet vzduchu pre horenie , spaliny a v konečnom dôsledku i nároky na zastavaný priestor a kvalitu použitého materiálu. Hypokaustové krby využívajú pre tvorbu sálavého tepla na svojom povrchu-plášti prúdenie vzduchu v uzavretom medzipriestore, ktoré vytvárajú šamotové, alebo keramické ťahy umiestnené pod plášťom.  Zdravé sálavé teplo nám hypokaust produkuje prostredníctvom veľkej sálavej plochy  s možnosťou vykurovania vedľajších priestorov ako aj priestorov nad krbom. Hypokausty je možné podľa náročnosti stavieb riešiť s automatikou regulácie teploty vykurovacieho vzduchu a automatikou pre optimalizáciu spaľovania. (typy krbov)

Realizácia - stavba krbu na kľúč

Realizácia - stavba krbu na kľúč

Stavba krbu na kľúč.

Ponúkame komplexnú dodávku  teplovzdušného prípadne teplovodného krbu, pece s prirodzeným i núteným obehom,s optimalizáciou výberu vložky, s bezplatným spracovaním návrhu ako i technickú pomoc, poradenskú činnosť a garancie pred, počas i po realizácii krbového diela. Naša firma používa výhradne materiály a technológie od popredných výrobcov kachliarskych materiálov, hygienicky nezávadných izolačných a žiaruvzdorných materiálov, certifikovaných spotrebičov, príslušenstva a trojvrstvových komínových systémov.  K stavbe krbov používame prírodné kamene, žulu, mramor, pieskovce, travertín, masívne i frézované drevené rímsy, keramické tehličky, šamoty, brulapor i liate Ortner šamoty.

 

Zručnejším kutilom môžeme ponúknuť rôzne krbové stavebnice, poradiť a vysvetliť technológiu stavieb, ponúknuť vhodné materiály k stavbe ako i príslušenstvo a náradie. 

Záhradné krby /grily/ a stavebnice sú neodmysliteľnou súčasťou našej ponuky. Vysoko kvalitné záhradné krby značky Norman prípadne exkluzívne vonkajšie krby značky Hoyan sú najvyhľadávanejšie pre účely kvalitného grilovania vôbec.

 

Menej náročnejším zákazníkom ponúkame širokú škálu krbokachlí, sporákov a  piecok  od jednoduchých až po keramické s kombináciou kameňa.

Bohaté príslušenstvo ku krbom krbové náradie, sklá pod kachle, dymovody, výmenníky, krbovú vzduchotechniku, elektronické regulátory, redukcie, stavebné materiály, izolačné a akumulačné dosky, lepidlá, krbové vysávače, zapaľovače, krbové portály, záložné zdroje a krbové dvierka nájdete v rubrike "krbové materiály".

       Funkčné vzorky - TUMA PD Radi Vás taktiež privítame v našich predajniach v Prievidzi , v Bánovciach nad Bebravou, v Pezinku, v Trenčíne  v Košiciach v Nitre a v Banskej Bystrici, kde Vám môžeme poskytnúť bezplatné poradenské služby a ponúknuť Vám komplexný sortiment z oblasti spotrebičov pre tuhé palivá. Pri predaji spotrebičov zabezpečujeme rozvoz na Vami požadovanú adresu. Ponúkame i predaj na splátky.

 

 

Pri predaji komínových systémov a komponentov Vám vieme ponúknuť niekoľko systémov podľa individuálnej technickej, kvalitatívnej i cenovej náročnosti.

                                                        Tešíme sa na Vašu návštevu !

 

späť na krby kachle - úvodná stránka

Facebook - TUMA Google plus - TUMA TUMA - Twitter

TUMA - You tube TUMA - Linkedin TUMA - Pinterest

TUMA - Yahoo TUMA - Blogger TUMA - Wordpress

Krby - Edilkamin

najväčšia európska

firma výroby

krbov a kachieľ

edilkamin

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie