Výroba krbov Hark.

Hlavné zastúpenie HARK

Hlavné zastúpenie HARK

V Duisburgskej podnikovej centrále sa zbiehajú všetky nitky. Už viac ako 39 rokov sa osvedčuje sídlo v Duisburgu. V bezprostrednej blízkosti najdôležitejších obchodných spojníc (diaľnice, riečny prístav Duisburg atď.) Žiadne problémy s infraštruktúrou - krátkodobé vybavenie zákazky klientov. Vybavenia zákazky, plánovanie, zhotovenie a vývoj sú centrálne zhrnuté. Vďaka blízkosti sú časové oneskorenia počas výroby a vývoja vylúčené. Každý dodaný krb je tu zhotovený a skontrolovaný, aby bola zaručená vysoká kvalita. "Made in Germany" nie je pre Hark len sloganom, ale podnikovou filozofiou.

650 zamestnancov HARK

650 zamestnancov HARK

Výhody centralizácie sú jasné: pri problémoch s vybavovaním zákazky môžu špecialisti ihneď reagovať a zabrániť chybám ešte pred ich vznikom. Vo všetkých odboroch a na všetkých úrovniach stojí 650 zamestnancov s veľkým umením a angažovanosťou za značkovým menom Hark. Všetci do jedného sú profesionáli, ktorí nasadzujú svoju odbornosť pre Vaše individuálne krby alebo kachľová pec.
 

Vlastný subdodávateľský podnik, priama dodávka

Vlastný subdodávateľský podnik, priama dodávka

Títo spolupracovníci a firemní vlastní subdodávatelia sú zárukou pre heslo "práve včas" vo výrobe kvalitných produktov. Zbytočné oneskorenia vďaka problémom s cudzími firmami sú pre zákazníka firmy Hark úplne cudzím pojmom. Zhotovovanie v blízkosti zákazníka znamená najvyššie meradlo pre individualitu každého vyrobeného krbu. Takmer každý z viac ako 1000 štandardných modelov možno zmeniť podľa priania zákazníka.

Expedícia kvalitných výrobkov nie je ponechaná náhode. Špeciálne zaučenie - vodiči dodávajú zhotovené krby priamo k zákazníkovi.
 


 

Podniková predajňa HARK

Podniková predajňa HARK

Na viac ako 2000 m2 výstavnej plochy predstavuje firma Hark krby a kachle za najvýhodnejšie ceny. Zainteresovaného zákazníka očakáva v továrenskej predajni veľký výber špeciálnych položiek, jednotlivých vystavených kusov v príjemnej atmosfére s priateľskou a odbornou konzultáciou našich zamestnancov. Obzvlášť výhodné sú mimo iné výrobky z veľtrhov a výstav, zvláštne modely, prototypy, staršie typy modelov ako aj skladové prebytky. Pre každý vkus a pre každú individuálnu požiadavku sa v továrenskej predajni nájde správne riešenie. Nájdete tu veľa krbov, tiež ušľachtilé mramorové umývadlá a kúpeľne, mramorové doplnky a dekorácie všetkého druhu.
 

Výhodné ceny

Výhodné ceny

Je jedno, či je to socha z prírodného kameňa, mramorový stĺp alebo lavička, dlažba, intarsie alebo stôl zo žuly, nechajte sa prekvapiť výhodnými cenami. Čaká na Vás neuveriteľný výber v dvoch poschodiach.
 

Pružný servis - dodanie tovaru rýchlo a zdarma

Pružný servis - dodanie tovaru rýchlo a zdarma

Našli ste Váš krb snov? Pre tých, čo sa ponáhľajú, existuje možnosť si krb alebo kachľová pec ihneď odobrať. Alternatívne, ak nie je možnosť vlastnej dopravy, Vám pomôže dodávkový servis rýchlo a zadarmo. Centrum továrenského predaja je v Nemecku otvorený celý týždeň od 10.00 hod do 19.00 hod a v sobotu od 10.00 hod do 18.00.

Výrobný podnik HARK Duisburg

Výrobný podnik HARK Duisburg

Výrobné a skladové plochy obsahuje len v Duisburgu plochu cez 25 000 m2. Tu sú skladované všetky stavebné diely pre viac ako 1000 štandardných modelov. S vysoko moderným strojovým parkom sú zhotovované krby a obloženie kachľových pecí pri dodržaní najnižších tolerancií. Kachlice a prírodný kameň sú predpripravené na špeciálnych stoloch v oblasti kompletizácie do modulov, ktoré zákazníkovi umožňujú vlastnú montáž krbu. Firmou Hark vyvinutý stavebnickový systém umožňuje stavbu Vášho krbu v najkratšom čase a bez veľkých nákladov. Kvalita takéhoto krbu nie je v žiadnom prípade horšia, než tých, ktoré sú stavané bežným spôsobom. Naopak! Vďaka príprave vopred je zabránené problémom, ktoré by mohli vzniknúť až u zákazníka.
 

Vlastné dielne

Vlastné dielne

Aby sme mohli rýchlo a pružne vyrobiť všetky potrebné stavebné diely podľa individuálnych prianí zákazníka a zvláštne vyhotovenie, má Hark vlastnú továreň na mramor, zámočnictvo a elektrodielňu. Všetci špecialisti pracujú ruka v ruke, aby sa Váš krb snov mohol stať skutočnosťou. Ak by ste sa rozhodli pre vlastnú montáž, sú Vám títo pracovníci k dispozícii s poradenstvom. Samozrejme si môžete nechať krb namontovať kachliarmi z firmy Hark. Dodávka sa potom uskutočňuje firemnými vozidlami po celom Nemecku.
 

Mastenec - vznik a ťažba

Mastenec - vznik a ťažba


Vznik mastenca spadá do doby cca. 2,8 miliónov rokov vzad. Pod vysokým tlakom a žiarou sa spojili obe hlavné súčasti - mastenec a Magnezit - s inými minerálmi.
Od počiatku ľudstva sa používa mastenec ako stavebný materiál pre rôzne objekty. Už vikingovia vyrábali z mastenca hrnce, riady a šperky. Podľa miesta pôvodu má mastenec rôzne vlastnosti.
 

Druhy mastencov

Druhy mastencov

Mastenec používaný pre krby a kachle firmy Hark pochádza zo severských krajín a vyznačuje sa práve svojou tvrdosťou. Európsky mastenec je príliš krehký na takéto spracovanie az tohto dôvodu je rozomletý a spolu s keramickými prímesami používaný ako izolačný materiál alebo na výrobu liečiv.
Mäkký mastenec, ktorý sa nachádza v Číne, Thajsku alebo Austrálii a Afrike, používajú hlavne sochári pre umelecké práce.
 

Mastenec pre krby

Mastenec pre krby

Pri stavbe krbov a kachľových pecí sú u mastenca využívané obzvlášť dobré tepelné a akumulačné vlastnosti. Tak môžu byť vykurovacie vložky, ktoré sa používajú u kachľových a mramorových krbov obložené mastencom. Ťažba mastenca prebieha vo veľkých mastencových lomoch.
 

Výroba a proces opracovania mastenca

Výroba a proces opracovania mastenca

Sú tu promócie špeciálnych píl, ktoré vyrezávanú veľké kusy mastenca. Tieto bloky vážiace niekoľko ton sú potom špeciálnej upravenými kolesovými nakladačmi prepravené do najbližšej píly. V továrni ďalej spracujú surové bloky plno automatické píly. Po tom, čo sú bloky upravené do potrebnej formy, prevezmú ďalšie spracovanie počítačom riadené frézovacie stroje.
Pokiaľ má mať mastenec zákazníkom požadovaný tvar, sú hrany a povrch zbrúsené. Potom, čo je skontrolovaná kvalita (rozmery a akosť spracovania povrchu), môžu byť mastencové diely dodané zákazníkovi.
 

Výroba kachlíc od výkresu k hotovému produktu

Výroba kachlíc od výkresu k hotovému produktu

Na začiatku každej kachlice stojí model kachlice. Tento model sa vyrobí podľa projektu dizajnérov a modelárov pri náročnej ručnej práci zo sadry. Tento model slúži ako podklad pre výrobu zariadení, z ktorých je nakoniec zhotovená nalievacia forma kachlice.
 

Westerwaldská hlina

Westerwaldská hlina

V zariadeniach vznikajú liatím sadry formy pre kachlice. Do týchto foriem sa leje keramická hmota zo zmesi Westerwaldskej hliny zvanej Schlicker (bahno). Aby sa zabezpečila stála kvalita kachlí, podlieha zloženiu odlievacej hmoty pred každým nalievacím procesom najprísnejšej kontrole.
 

Ručné práce

Ručné práce

Po tom, čo je z naliatej hmoty cez sadrovú formu cez noc odlúčená voda, môže byť hrubá (surová) kachľa (zvaný črep), vyňatá z formy. Tieto nasledujúce pracovné úkony prebiehajú tiež len ako ručná práca. Naši zaškolení pracovníci (pravidelne vzdelávame našich pracovníkov v keramických odboroch) začistia odlievacie švy a povrch, skontrolujú uhly hrán a spracujú takto ešte mäkký stav výlisku.
 

Príprava glazúry

Príprava glazúry

Pri príprave glazúry je zmiešaných osem až desať súčastí jednej glazúry. Jednotlivé zložky sa zmiešajú v bubnovom mlyne. Mletím sa docieli toho, že všetky zložky dosiahnu rovnaké zrnitosti a sú zmiešané v homogénnu glazurovú hmotu. Veľmi dôležité je to, že kachľová glazúra neobsahuje žiadne chemické prísady. Všetky zložky sú čisto prírodné produkty a sú šetrné k prírodnému prostrediu.
 

Rovnomerné nanesenie glazúry

Rovnomerné nanesenie glazúry

Po zaschnutí v obojručnej sušičke a ďalšej kontrole stálosti rozmerov a povrchových vlastností, sú surové kachlice glazúrované. Glazúry nasiaknuté vodou sa ako ručná práca nanesú striekacou pištoľou. Váha podkladu je kontrolovaná pomocou elektronickej váhy a schopnosťou striekačky rovnomerne naniesť glazúru na kachľu.
 

Ručná maľba

Ručná maľba

Po glazúrovaní a ďalšej následnej kontrole sú nanesené dekory podľa priania zákazníka. V ručnej maľovacej dielni je každý motív namaľovaný našimi maliarkami keramiky s vlastne vyvinutými farbami a nakoniec sú vypálené.
 

Vypaľovanie glazúry

Vypaľovanie glazúry

Keramickým pálením pri viac ako 1.040 ° C v tunelových peciach a vozíkových peciach je vypálených cez 80 rôznych glazúr a dekorov.   Vznikajú tak nezameniteľné vysokohodnotné keramické kvalitné kachlice.
 

Konečná kontrola zabezpečujúca kvalitu

Konečná kontrola zabezpečujúca kvalitu

Po ochladení kachlí sú vykonané ďalšie kontroly, ako napr. zvuková skúška. Touto skúškou pracovník zisťuje, či sa na kachliciach nenachádzajú praskliny.
 

Neustála kvalita kontroly

Neustála kvalita kontroly

Kompletovanie je ďalší pracovný úkon pri kontrole kvality. Výrobky sú kontrolované na rovnakosť farieb, vlastnosti povrchu, veľkosť a tvorbu prasklín. Vyfarbenie je veľmi citlivý krok, pretože kachlice sú vyrábané ako prírodný produkt. Až harmonická hra farieb kamnových kachlí robí krásu kachľových pecí. Rovnomerný farebný vzhľad ako napr. U dlažby nie je u kachlí požadovaný a ani dosiahnuteľný.
 

Výroba krbov - výrobné haly

Výroba krbov - výrobné haly

Aby sa optimálne zabezpečilo prianie zákazníka, vyrába Hark za stálej kontroly kvality vo vlastných výrobniach. V hlavnej továrni v Duisburgu sú predvyrobené zostavy jednotlivých kachlí a zabalené na odoslanie. Každý jednotlivý krok je niekoľkokrát preskúšaný a kontrolovaný, aby bol k zákazníkovi dodaný perfektné krb.
Pohľad do výrobných hál firmy Hark. Tu sú jednotlivé kachle pre krby a kachľové pece predpripravené do stavebných zostáv. Až vďaka spôsobu stavebných zostáv je možná vlastná montáž samotným zákazníkom alebo racionálne a výhodná montáž montérov firmy Hark. Na moderných prvkoch zhotovia odborníci Váš krb.

Ručné práce pre perfektný výrobok

Ručné práce pre perfektný výrobok

Jednotlivé kachle pre krb popr. kachľové pece sú najprv odobrané zo skladu kachlí. Všetky kachlice sa rozložia na stojan a odskúša sa farebnosť kachľových glazúr. Kachľové kachlice firmy Hark sú vyrábané a glazúrované výhradne za použitia prírodných produktov pri ručnej práci. U kachlí s motívom je každá jednotlivá kachľa ručne maľovaná  vzájomne zladená.
 

Každá kachľa je unikát

Každá kachľa je unikát

Ľahké rozdiely v odtieňoch a farbách zaisťujú u kachlí to, že každý krb alebo kachle predstavujú unikát so stále rovnakou hodnotou. Tzv. vyfarbenie na stojane zaisťuje, že vznikne harmonická hra farieb v celkovom obraze kachlí.
 

Podľa možnosti najnižšia možná tolerancia

Podľa možnosti najnižšia možná tolerancia

Zo skladu kachlí sú dodávané do výroby kachlice odskúšané a vyrovnané na prvkový stôl. To zaisťuje, že kachlice k sebe vzájomne pasujú a daná stavebná zostava má čo najnižšiu toleranciu výroby. Súčasne sa ešte raz u kachlí prekontrolujú prípadné praskliny a chyby.
 

Mramor - jeden z najkrajších prírodných kameňov

Mramor - jeden z najkrajších prírodných kameňov

Pôvod mramoru leží milióny rokov späť. Základnou zložkou mramoru sú vápencové usadeniny z pravekých svetových morí, ktoré putovali tektonickým pohybom krajiny do vnútra zeme a tam, následkom enormných tlakov a vysokých teplôt, vykryštalizovali v priebehu miliónov rokov.

Rôzne štruktúry, farby, zmeny a dutinky každého mramoru sú vyrobené s mnohými ďalšími, na procese podieľajúcimi sa minerálmi (napr. Grafitom alebo metal-oxidom). Čistý mramor je väčšinou biely a relatívne riedky. Každý mramorový blok vyťažený priamo zo skaly je jedinečný a čo sa týka vzhľadu a štruktúry, tak nikdy nie je žiadny rovnaký na svete. Už pred viac ako 2000 rokmi bol mramor dobývaný vo veľkých lomoch. Predtým sa získavanie mramoru vykonávalo ťažkou prácou.
 

Modernizácia baní s mramorom

Modernizácia baní s mramorom

V jednom lome pracovalo napr. v antických dobách 20 000 ľudí. Dnes prácu výrazne uľahčuje moderná technika úplne. Veľké stroje krájajú diamantovými lanami v niekoľkých hodinách zo skaly až 12 ťažkých blokov.
 

Mramor - materiál kráľov

Mramor - materiál kráľov

Objem ťažby stúpa preto, že v posledných 2 desaťročiach bolo vyťažených svetovo oveľa viac mramoru než vo všetkých storočiach pred tým. Keďže je to ušľachtilý materiál, ktorý bol predtým väčšinou len pre kráľov alebo kňazov, stal sa dnes dostupným každému. Po transporte ťažkých blokov do továrne na spracovanie je kameň rozrezaný pílovými strojmi riadenými počítačom.

Brúsenie mramoru

Brúsenie mramoru

Nakoniec dostanú mramorové dosky ich prvý zbrus. Buď je vyleštený kremičitým pieskom, pemzou alebo plsťou, osekaný dlátom alebo kladivom alebo zrazený permlicou. Jemná práca nakoniec je čisto ručná práca. Každé zdobenie, ornament každé zakrivenie je náročnou prácou ručne prenesenou na mramor. Vďaka jeho prirodzenej elegancii, krásnym variáciám farieb a jeho vynikajúcim vlastnostiam spracovania je mramor obzvlášť vhodný pre exkluzívnu interiérovú architektúru a použiteľný v nekonečne mnohotvárnych formách a kombináciách. Je jedno, či ako obloženie krbu,  náročné vybavenia kúpeľne alebo ako povrch podlahy - prírodný materiál mramor nestráca nikdy na nadčasovej kráse a tiež ani po rokoch nestráca na aktuálnosti.
 

Facebook - TUMA Google plus - TUMA TUMA - Twitter

TUMA - You tube TUMA - Linkedin TUMA - Pinterest

TUMA - Yahoo TUMA - Blogger TUMA - Wordpress

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie