História firmy TUMA

Z histórie firmy TUMA INVEST - krby TUMA.

Z histórie firmy TUMA INVEST - krby TUMA.

Firma TUMA INVEST, spol. s r.o.  dňa 3.9.2019  zaregistruje 22.výročie svojho založenia od vzniku svojho špecializovaného zamerania pre krby, kachle a komíny.

.

Firma TUMA  zároveň dňa 17.6.2019 sa dožíva 27.výročia od vzniku svojho názvu, pomenovania a prvých obchodných aktivít, ktoré dňa 17.6.1992 otvoril jej zakladateľ a konateľ Miroslav Tuchyňa.

  • Firma TUMA začala svoje podnikateľské aktivity v oblasti MO predaja potravín, elektrovýrobkov, priemyselného tovaru a reštauračnej a gastronomickej činnosti už v r. 1992. Postupne v rámci rozmachu podnikateľských aktivít na Slovensku prešla výrobnou činnosťou výroby odevov, poskytovaním turistických služieb a remeselnou výrobou klasických krbov.
  • Dňa 3.9. 1997 vzniká samostatný právny subjekt TUMA INVEST, spol. s r.o., ktorý sa diferencovanie oddeľuje od ostatných činností a začína sa špecializovať na komoditu krby a kachle.
  • Po roku 2000 sa rodinný podnik začína zaoberať i výrobou a predajom nových technológií krbov, kachlí     včítane obostavieb krbových vložiek.
  • Rok 2004 a 2005 znamená vznik a otvorenie prvej maloobchodnej predajne v Bánovciach nad Bebravou a o rok neskôr v meste Prievidza. Firma zároveň ponúka pre krbárov a kachliarov spoluprácu v oblasti VO predaja stavebných materiálov pre stavby krbov a príslušenstva pre špecializáciu krby a kachle.
  • V roku 2010 firma pristupuje k výrobnej činnosti v oblasti výroby murovaných komínových systémov TUMA . V ďaľších rokoch firma rozšírila svoje obchodné aktivity v najväčších mestách Slovenska budovaním maloobchodnej obchodnej siete pri predaji krbov, kachlí, komínov, záhradných krbov a stavebných materiálov pre stavby a servis produktov pre vykurovanie drevom, uhlím atď.
  • V roku 2016 začala výstavba nového projektu krbového štúdia a centrálneho skladu pre SR v meste Bánovce nad Bebravou.
  • V roku 2018 sa firma presťahovala do nových priestorov shoowrom TUMA, ktoré je svojou veľkosťou najväčším krbovým štúdiom na Slovensku
  • V roku 2019 firma TUMA rozširuje svoje portfólio o sekciu záhrada exteriér, kde popri bohatom programe - záhradné krby a grily sa začína venovať i špecializovanej ponuke exotických rastlín, palmy, cykasy, citrusy a olivovníky včítane predaja skleníkov.

Firma TUMA INVEST je najväčšou špecializovanou obchodnou sieťou v SR s prevádzkovaním šestich veľkých predajní a ponukou viac ako 10000 produktov . V ČR firma TUMA predáva cez svoj alternatívny právny subjekt slovenských spoločníkov materskej firmy. 

Krby - kachle - pece - komíny TUMA

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie