La Nordica Extraflame Lucia biela 12,1 kW teplovzdušné krbové kachle na pelety

La Nordica Extraflame Lucia biela 12,1 kW teplovzdušné krbové kachle na pelety

Hodnotenie produktu: Zatiaľ bez hodnotenia. Buďte prvý!

Vaše hodnotenie:

EXTRAFLAME LUCIA - krbové kachle od výhradného dovozcu TUMA s autorizovaným servisom pre SR

3498 € s DPH

Skladové číslo:

Dostupnosť: Skladom

Výrobca: Extraflame

Teplovzdušné peletové kachle s keramickým obkladom s automatickou prevádzkou a minimálnou údržbou.

Kachle sú vybavené novým systémom ovládania pomocou diaľkového ovládača s LCD displejom, ktorý je prehľadný a jednoduchý na obsluhu. Týmto ovládačom sa nastavujú všetky potrebné parametre a teploty. Súčasťou kachlí je aj prídavný ventilátor fúkajúci teplý vzduch do priestoru.

Pomocou diaľkového ovládača je potom možné nastaviť aj automatické spínanie kachlí v daný čas, prípadne úprava dávkovania peliet, nastavenia funkcie STAND-BY.

Kachle majú tiež integrovaný dotykový ovládač v hornej časti kachlí vo veku od zásobníku na pelety.

Ovládanie kachlí je možné realizovať na diaľku pomocou inteligentného telefónu a domáce WIFI siete. Ak máte internetové pripojenie, už nie je potreba dokupovať ďalšie zariadenia pre vzdialenú obsluhu.

Kachle sú špeciálne tesnená tak, aby ani cez zásobník nemohlo dochádzať k nasávaniu vzduchu z miestnosti a tým negatívne ovplyvňovať vnútorné prostredie.

Kachle sú vybavené unikátnym systémom automatického zapaľovania, ktorý bol vylepšený. Jedná sa o najpokročilejšie generáciu keramického zapaľovania. K zapáleniu dochádza už po 2 - 3 minútach od zadania pokynu. Po rozkúrenie kachlí sa spína ventilátor teplého vzduchu, ktorý fúka teplý vzduch do prosotoru.

Tým ho rýchlejšie a rovnomernejšie ohrieva. Ventilátor v závislosti na nastavenom výkone mení svoju intenzitu fúkania. Ventilátor je možné nastavi do modu "comfort", kedy dochádza k zníženiu hlučnosti znížením otáčok ventilátora na minimum. V prípade prevádzky kachlí na minimálny výkon dochádza k vypnutiu ventilátora.

Pece sú konštruované ako plne automatizované, ale aj u týchto kachlí je nutné vykonávať pravidelnú údržbu, pretože sa stále jedná o kúrenie na tuhé palivo. Údržba spočíva v pravidelnej kontrole popolníku a ohniska. Odstraňovanie popola z roštu je vykonávané automaticky, zvšením otáčok otahového ventilátora, ktorý vyfúka dierky v rošte od zvyškov. Toto sa vykonáva vo vopred nastavený čas v závislosti na zvolenom výkone. Ďalším úkonom je pravidelné vyťahovanie tiahel, ktoré sú umiestnené v hornej časti kachlí. Každý deň pri prikladaní je potreba dvakrát alebo trikrát vytiahnuť ťahavo nahor. Tým sa čistí výmenník od popolčeka a usadenín, ktorá by mohli brániť v kvalitnom prenosu tepla zo spalín do vody. Následne raz alebo dvakrát za vykurovaciu sezónu sa otvorom za popolníkom tieto usadeniny vysajú. Tiež je nutné pravidelne raz za 3 mesiace kontrolovať usadeniny v T-kusu, ktorý je prvou časťou dymovodu, ktorý sa inštaluje ihneď za pec. Vzhľadom k nútenému odťahu je vyfúkavanie aj drobný popolček, ktorý sa tu usadzuje.

 

Technické parametre:

Rozmery ŠxVxH: 556x1097x597 mm
Priemer dymovodu: 80 mm
Vyhrevnosť: 347 m3
Menovitý tepelný výkon: 3,6 kW
Maximálny tepelný výkon: 12,1 kW
Účinnosť: 92,5 %
Hodinová spotreba: 0,8-2,7 kg / h
Kapacita zásobníka peliet: 27 kg
Konvekčný ventilátor: áno
Diaľkové ovládanie: áno
Vnútorný termostat: áno
Týždenný program: áno
Spotreba elektrickej energie: 80-100W
Hmotnosť: 181 kg

 

Verzie:

Lucia biela 
Lucia bordó 
Lucia čierna 

 

Nový komentár

* (Povinné)

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Prihlásenie