Opop Biopel Premium 60/V9 automatický kotol na pelety 60kW

Opop Biopel Premium 60/V9 automatický kotol na pelety 60kW

Hodnotenie produktu: 3.5/5 (2x)

Vaše hodnotenie:

Inteligentné automatické kotly na pelety radu BIOPEL PREMIUM / V9 českej výroby. Svojim užívateľom šetrí čas, životné prostredie a sú symbolom pohodlného vykurovania. Kotol na pelety možno doplniť širokou škálou moderného doplnkového príslušenstva, ktoré zvyšujú komfort z vykurovania.

10182 € s DPH

Skladové číslo:

Dostupnosť: Na otázku

Výrobca: Opop

Komfortná obsluha kotla na pelety

Ovládanie a kompletné monitorovanie vykurovacieho systému pomocou aplikácie mobilného telefónu
Možnosť diaľkového ovládania kotla na pelety cez mobilné telefóny a PC
Jednoduché nastavenie riadiacej jednotky kotla na pelety
Ekvitermická konanie na základe vonkajšej teploty


Ekonomická prevádzka kotla na pelety
Úsporné vykurovanie - účinnosť až 92,8%
Nízka spotreba peliet a elektrickej energie pri kotle na pelety


Šetrný k životnému prostrediu

5. emisná trieda u kotly na pelety umožňuje obstaranie kotla na dotáciu


Hospodárne využitie priestoru kotla na pelety
Zostava kotla na pelety s kompaktným zásobníkom sa zmestí aj do tých najmenších kotolní
Horák môže byť umiestnený z pravej alebo ľavej strany kotla na pelety


Dlhá životnosť kotla na pelety

Horák z nerezovej ocele
5 rokov záruka

(cena vrátane kotla, horáka, riad. jednotky V9,2 m podávača, nainštalovaného odpopolnenia, kompres. čis.horáka a výmenníka) 

V CENE NIE JE NÁSYPNÍK!!!

 

Príslušenstvo za príplatok:

Násypník 220 kg 319 €

Rozšírenie násypníka na 350kg 146 €

 

Návod na obsluhu: (na stiahnutie pdf)

...

Ilustračné video:

 

 

Detailný popis:

Kotol na pelety rady Biopel Premium sa radi k veľmi obľúbeným automatickým kotlom na pelety ako na trhu českom, tak na zahraničných. Túto obľubu docielili kotly na pelety najmä vďaka svojim konštrukčným vychytávkam, modernému softvérového vybavenie Veľmi priaznivému pomeru ceny a kvality pre kotly na pelety.

Kotly na pelety poskytujú vysoký stupeň komfortu vďaka automatickému zapaľovaniu kotla na pelety, kedy pri porovnaní s automatickými kotlami na uhlie nemusí užívateľ kotol na pelety zapaľovať ručne, čím dôjde nielen k úspore času, ale tiež k možnosti zapínanie kotla na pelety na diaľku pred príjazdom užívateľa domov. Kotol na pelety nemusí bežať celý deň v režime minimálneho vykonu, ale vďaka automatickému zapaľovania kotla na pelety môze byt v období, kedy nepotrebujete teplo, úplne vypnutý. Tim automatický kotol na pelety šetrí užívateľovi peniaze za palivo. V kombinácii s automatickým podávaním paliva kotly na pelety zo zásobníka, funguje kotol na pelety podobne ako kotol plynový.

Nové modifikované rady kotlov na pelety Biopel premium poskytujú svojim užívateľom vysoký komfort vo vykurovanie kotlom na pelety, zjednodušuje systém nastaveni ovládamia kotlov na pelety riadiacou jednotkou.

Kotly Biopel sú určené na spaľovanie drevných pelety s priemerom 6-8 mm s 95% účinnosťou. Kotol na pelety pri používaní kvalitných peliet vytvára len velmi malé množstvo popola. Navyše popol pre kotly na pelety možno použiť ako záhradné hnojivo.

Nová rada Premium ponúka okrem iného možnosť ľahkej kalibrácie podávača podľa aktuálonej kvality peliet. Automatické nastaveni pre správne dávkovanie paliva: Pri kalibrácii paliva užívateľ zváži množstvo peliet dodané podávačom za stanovený čas, takto zistený údaj nastaví do riadiacej jednotky kotla Biopel. Tim dôjde k automatickému nastaveni kotla za daný typ peliet.

Riadiaca jednotka kotla Biopel umožňuje vďaka rozmernému dotykovému displeju pohodlné ovládanie kotla, rady príslušenstva vykurovacieho systému.

Každy kotol Biopel umožňuje už v základnom vyhotovení pripojenie k internetu. Ponúka tak vysoko komfortnú kontrolu obsluhy celého vykurovacieho systému prostredníctvom mobilného telefónu, PC, alebo akéhokoľvek iného zariadenia s internetovým prehliadačom.

U kotlov na pelety Biopel môžeme zvoliť široké ponuky násypiek. Môžeme dať  prednosť kompaktným rozmerom, alebo väčšiemu objemu za dlhšiu výdrž kotla v prevádzke po jeho naplnení.

Peletové kotly Biopel sa varábajú o výkonoch od 10-200kW. Dajú sa naviac zapájať do kaskády až p 4ks, čo ďalej zvyšuje celkový výkon a variabilitu prevádzky. Takto kotly Biopel pokryjú potreby tak moderných nízkoenergetických domov, ako i potreby priemyselných objektov, škôl, nemocníc podobne.

Tieto kotly na pelety spĺňajú požiadavku 5. emisnej triedy podľa EN 303-5 Súčasné aj parametre ekodizajnu.

Automatické kotly na pelety možno vybaviť širokou škálou príslušenstva predlžujúce interval medzi obsluhou a údržbou na kotly na pelety:

Automatické odpopolnenie kotla na pelety slúžia na čistenie popolníka kotla na pelety pomocou šnekového podávača, ktorého účelom per vytiahnuť všetok popol napadaný do popolníkovej časti kotla do špeciálneho kontajneru. Tymto sa značne uľahčí práca obsluhy kotla na pelety, nakoľko už nemusíte ručne popolník vyťahovať čistiť priestor okolo popolníka manuálne. Použitím automatického odpopolnenie kotly na pelety si skrátite čas vynášaním popoľa. Samostatne presúva popol zo spaľovacej komory kotla formou automatického odpopolnenia.

Kompresorové čistenie horáka výmenníka je možné inštalovať u kotlov na pelety rady Biopel od 10 do 40 kW. Nový kompresor na čistenie výmenníka kotla na pelety a horáka prostredníctvom stlačeného vzduchu výrazne predlžuje dobu medzi čistením kotla na pelety a horáka a zvyšuje tak automatizáciu kotla na pelety čím pridáva užívateľský komfort, ktorý je vo svojej triede na najvyššej úrovni. Kompresorové čistenie horáka výmenníka je realizované pomocou stejného kompresoru kotla na pelety. Na tento sú napojené hadičky tak aby bol stlačený vzduch privedený na horák a výmenník kotla na pelety. Potom tento vzduch vpustený pomocou elektromagnetických ventilov, ktoré sú ovládané promócou riadiacej jednotky kotla na pelety. Ventily sa otvárajú nezávisle od sebe podľa nastaveni v riadiacej jednotke kotla. Odporúčame pravidelné kontrolovať čistotu roštu horáka a výmenníka, prípadne upraviť interval automatického čistenie kotla na pelety tak aby bolo čo najefektívnejšie. Majte pamäti, že automatické čistenie kotla na pelety odstraňuje iba kvalitne spálené palivo.

U kotlov na pelety odporúčame tiež použitý izbový termostat RT 10, ktorý je určený u kotla na pelety na ovládanie a sledovanie izbovej teploty, teploty ústredného kúrenia a teplej úžitkovej vody kotla na pelety. Izbový termostat RT 10 obsahuje týždenný vykurovací program kotla na pelety a pracuje so štyrmi zmiešavacími ventilmi. Termostat u kotla na pelety má teplomer, rodičovský zámok na ochranu proti nechceným zmenám v nastavení kotla na pelety a mnoho ďalších užitočných nastavení. Pri použití termostatu pri kotli na pelety budete môcť pohodlne regulovať teplotu vo vašej domácnosti (ústredné vykurovanie) a teplotu teplej vody priamo z vášho bytu / domu, bez toho aby ste museli chodiť dole do kotolne, kde je umiestnený Váš kotol na pelety. Ľahko čitateľný veľký grafický dotykový displej uľahčuje čítanie a zmenu parametrov termostatu u kotla na pelety. Medzi ďalšie výhody termostatu patrí napr. atraktívny vzhľad, rozumná cena a konštrukcia, ktorá uľahčuje montáž zariadení nielen na kotol na pelety, ale aj na stenu.

Medzi najnovšie príslušenstvo kotly na pelety sa radí čerpadlová skupina, ktorá zjednodušuje inštaláciu automatických kotlov na pelety a skracuje čas potrebný pre napojenie kotla na pelety na vykurovací systém. Čerpadlové skupiny kotlov na pelety sú osadené termostatickým ventilom a čerpadlom tak, aby bola zaistená ochrana kotla na pelety proti nízkoteplotnej korózii. Čerpadlová skupina kotla na pelety má za úlohu primárne udržiavať teplotu v kotle na pelety na hranici 55 ° C a vyššia a to s pomocou termostatického ventilu, ktorý zaistí správnu teplotu vratnej vody v kotle na pelety. K svojim automatickým kotlom na pelety si môžete vybrať z dvoch verzií čerpadlových skupín kotlov na pelety a to s trojcestným alebo štvorcestným ventilom. Ku každej verzii čerpadlové skupiny kotly na pelety si musíte zvoliť správny typ skupiny súvisiace vždy s konkrétnym výkonom kotla na pelety, na ktorý bude skupina montovaná. Čerpadlová skupina kotly na pelety je balená v zloženom stave, pripravenom pre inštaláciu na kotol na pelety.

CS-65 GSM modul umožňuje diaľkovo kontrolovať stav práce kotla na pelety pomocou mobilného telefónu. Užívateľ kotly na pelety (prostredníctvom modulu ST-65) je informovaný pomocou textových správ SMS o každom alarme riadiaceho regulátora kotla na pelety. Navyše v ľubovoľnom okamihu, po zaslaní zodpovedajúce textové správy SMS kotly na pelety, dostane užívateľ spätnú odpoveď s informáciou o aktuálnej teplote všetkých čidiel v kotle na pelety. Ďalšou výhodou zariadenia je možnosť vykonávanie zmien zadanej teploty kotla na pelety každého okruhu a to pomocou mobilného telefónu.

Vákuový alebo ak pneumatický podávač kotly na pelety slúžia pre dopravu peliet zo sila do násypky. Jeho funkcia je plne automatická, zaistená riadiacou jednotkou kotla na pelety.

Kaskádový radič kotly na pelety je zariadenie spravujúce až 4 kotly v rámci jedného spojenia káblom a zaisťuje automatickú reguláciu zapínanie kotlov na pelety podľa kotlovej či vonkajšej teploty. To umožňuje inštalatérovi riadiť všetky kotly na pelety v kotolni a stále týmto zabezpečiť ich automatickú prevádzku ako by boli všetky kotly na pelety riadené ako jeden so všetkými výhodami automatickej regulácie. Kotly na pelety potom riadite ako by to bol len jeden veľký kotol na pelety. Výkon všetkých kotlov na pelety sa takto sčíta a použije sa iba vtedy, kedy je naozaj potrebné podľa informácie z CH snímači kotla na pelety alebo vonkajšieho snímača. Kotly na pelety sa zapínajú a vypínajú iba ak je reálny požiadavka pre daný výkon. Ak sú všetky vykurovacie okruhy ohriate, kotly na pelety sú vypínané jeden po druhom, kým nie je opätovný požiadavka na vykurovanie z jedného alebo viacerých vykurovacích okruhov. Týmto sa znižuje spotreba paliva v kotle na pelety na nutné minimum bez nutnosti manuálneho zásahu do činnosti jednotlivých kotlov na pelety. Kaskádový radič znižuje spotrebu paliva v kotle na pelety, predlžuje intervaly pre manuálne čistenie kotlov na pelety a zaisťuje efektivitu celého hydraulického systému s rýchlejší automatickou reakciou na požadované zmeny v reálnom čase kotly na pelety. Taktiež týmto zníži čas a peniaze, ktoré by inak musel majiteľ vynaložiť na zabezpečenie činnosti kotlov na pelety.

Zariadenie lambda sondy sa používa na meranie prebytočného kyslíka v kotle na pelety a k regulácii spaľovacieho procesu kotla na pelety v závislosti na nastavenej hodnote O2. Jeho úlohou je optimalizovať spaľovací proces kotly na pelety automatickou korekciou podávanie paliva a otáčok ventilátora v kotle na pelety. Cieľom je docieliť ideálneho spaľovanie za každých podmienok, teda pri zmene peliet, kolísavému ťahu komína kotly na pelety a podobne.

Najnovším doplnkovým príslušenstvom, ktoré si môžete zaobstarať k svojmu kotlu na pelety je systém bezdrôtového ovládania radiátorových hlavíc WIFI 8. Jeho funkcia spočíva v nastavení a riadení teplôt v jednotlivých miestnostiach bez nutnosti zásahu používateľa na kotol na pelety. Umožňuje nastavenie požadovanej teploty v miestnosti podľa ich účelu či potrieb užívateľa kotly na pelety pre rôzne časové pásma. Týmto dôjde k vytvoreniu optimálnej tepelnej pohody v jednotlivých miestnostiach a súčasne k minimalizácii nákladov na vykurovanie kotla na pelety.

Dodatkovým príslušenstvom kotlov na pelety sú odťahové ventilátory. Tieto ventilátory majú za cieľ navýšiť prirodzený ťah komína na hodnoty požadované pre riadnu prevádzku kotlov na pelety. Pokiaľ Váš komín nespĺňa minimálnu požiadavku na komínový ťah uvedený v návode na použitie pre kotly na pelety, tak by ste mali zvážiť inštaláciu odťahového ventilátora. Ventilátor je štandardne dodávaný s riadiacim modulom, ktorý je prepojený s externou päticou kotly na pelety. Otáčky odťahového ventilátora sú tak upravované podľa aktuálneho výkonu priamo riadiacou jednotkou kotla na pelety

Tepelný výkon: 50,1kW a viac
Komfort prikladania: Automatické
Palivo: Pelety
Účinnosť: > 90,01%
Materiál : oceľ
Použiteľnosť: kotolňa
Univerzálnosť: monopalivá

Nový komentár

Kontrolný kód

i

* (Povinné)

Nová otázka k produktu

Kontrolný kód

i

* (Povinné)

Facebook - TUMA Google plus - TUMA TUMA - Twitter

TUMA - You tube TUMA - Linkedin TUMA - Pinterest

TUMA - Yahoo TUMA - Blogger TUMA - Wordpress

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie