Defro EKOPELL MAX automatický kotol na pelety 150kW bez vodného roštu

Defro EKOPELL MAX automatický kotol na pelety 150kW bez vodného roštu

Hodnotenie produktu: 3.5/5 (2x)

Vaše hodnotenie:

Defro Ekopell MAX 150 kW je automatický kotol na pelety bez vodného roštu s vysokým výkonom.

30012 € s DPH

Skladové číslo:

Dostupnosť: Na otázku

Výrobca: Defro

Na vykurovanie veľkých priestorov Garancia 4 roky Vyrobené z tepelne odolnej liatiny Účinnosť 91% Špirála podávača vyrobená z jedného prvku Výmenník vyrobený z kvalitnej kotlovej ocele Regulátor podporuje prevádzku 4 čerpadiel Rozsah výkonov 75-800kW

 • Dostupné výkony: 75, 100, 150, 200, 300 kW
 • 5 Trieda, ekodizajn : drevené pelety 6-8 mm
 • energetická účinnosť: A+
 • radič: K1 PR MAX
 • hrúbka ocele výmenníka: 8-10mm
 • Palivá: drevené pelety s priemerom 6 ÷ 8 mm a spáleniny, škrupiny a zrná s priemerom do 30 mm
 • Záruka: 4 roky záruka na tesnosť výmenníka tepla, 2 roky pre zostávajúce prvky a účinnú prevádzku kotla

Kotly EKOPELL MAX 75-800 sú určené na spaľovanie biomasy vo forme drevených peliet o priemere 6 ÷ 8 mm a spoločného spaľovania semien, škrupín a obilných zŕn s priemerom do 30 mm.

 • Systém napájania paliva pozostáva z dvoch skrutkových podávačov poháňaných samostatnými motormi s prevodovkou. Medzi nimi je cieľový podávač so stredným kanálom dodávania paliva vybavený snímačom hladiny paliva, ktorý detekuje, či v systéme podávania nie je palivo.
 • Systém je dodatočne chránený proti vzplanutiu pomocou hasiaceho systému s BVTS ventilmi napojenými na vodovodný systém. Výhodou podávacieho systému je možnosť nastavenia hornej posúvacej skrutky v akomkoľvek uhlovom usporiadaní vzhľadom na spodný skrutkový podávač, ktorý umožňuje inštaláciu kotla aj v menších kotolniach.
 • Spaľovací horák na báze biomasy má vstavaný rozstrekovač, ktorý sa používa na automatické zapálenie paliva pomocou výbuchu horúceho vzduchu.
 • Je tiež vybavený nezávislým primárnym a sekundárnym systémom na prevzdušňovanie vzduchu.
 • Vzduch je napájaný ventilátormi, oddelených pre primárny a sekundárny vzduch a ich prevádzka je regulovaná elektronicky.
 • Okrem toho je horák vybavený zberným krúžkom, ktorého úlohou je zabrániť vnikaniu nespálených palív do popolníka.
 • Kotly EKO MAX s výkonom od 100 do 250 kW majú krbovú poistku s bočnou náplňou. Pec má ventilačné puzdrá a vzduch pre spaľovací proces je dodávaný elektronicky ovládaným ventilátorom.
 • Kotly môžu byť vybavené automatickým pneumatickým čistiacim systémom pre rúrkový výmenník tepla a za predpokladu, že sa núdzová pec automatickej odparovacej sústavy upustí.
 • Kotly EKOPELL MAX sú bezpečné a pohodlné na používanie. Vyznačujú sa bezpodmienečným spúšťaním a samozhášaním v závislosti od nastavených parametrov. Okrem toho umožňujú používanie rôznych druhov jemných palív vrátane odpadových materiálov v poľnohospodárstve.
 • Riešenia používané v kotloch zabezpečujú čisté a ekonomické spaľovanie paliva. Technické riešenie horáka a systému prívodu paliva v kotloch EKOPELL MAX sa predkladajú na patentovú ochranu v patentovom úrade.
 • Kotly spĺňajú všetky požiadavky zmenenej a doplnenej normy PN-EN 303-5.

Systém podávania sa skladá zo zásobníka z ktorého je palivo podávané šnekovým podávačom do horáka (od 500kW sú to dva zásobníky, podávače a horáky). Podávač obsahuje systém so snímačom o množstve paliva. Systém je dodatkovo zabezpečený proti vniknutiu plameňa do horáka BVTS ventilom zapojeným do vodovodnej siete. Kotol Obsahuje keramickú špirálu, ktorá zabezpečuje samo zapálenie paliva, taktiež obsahuje primárne a sekundárne nafúkavanie vzduchu pomocou nafúkových ventilátorov, ktoré ovláda elektronická regulácia.

[removed][removed]

<textarea id="BFI_DATA" style="width: 1px; height: 1px; display: none;"></textarea>

Tepelný výkon: 50,1kW a viac
Komfort prikladania: Automatické
Palivo: Pelety
Účinnosť: > 90,01%
Materiál : oceľ
Použiteľnosť: kotolňa
Univerzálnosť: monopalivá

Nový komentár

Kontrolný kód

i

* (Povinné)

Nová otázka k produktu

Kontrolný kód

i

* (Povinné)

Facebook - TUMA Google plus - TUMA TUMA - Twitter

TUMA - You tube TUMA - Linkedin TUMA - Pinterest

TUMA - Yahoo TUMA - Blogger TUMA - Wordpress

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie