Teplovodný výmenník 4 STW

Teplovodný výmenník 4 STW

Hodnotenie produktu: 4.67/5 (6x)

Vaše hodnotenie:

MIJORI 4 STW

1859 € s DPH

Skladové číslo:

Dostupnosť: Na otázku

Popis:

Výmenníky MIJORI a radia svojím riešením na špičku medzi teplovodnými kozubovými výmenníkmi nielen u nás, ale aj vo svete. Vyznačujú sa vysokou účinnosťou získavania a prenášania tepla vyprodukovaného pri horení dreva v  kozube.

Ich vývoj spojený s postupným vylepšovaním viacerých parametrov bol overený  v praxi v reálnych podmienkach vykurovania počas niekoľkých vykurovacích sezón.

Konštrukčné riešenie týchto výmenníkov  je chránené dvomi patentami na Úrade priemyselného vlastníctva Slovenskej republiky a ich špičkové parametre boli preverené v Technickom skúšobnom ústave v Piešťanoch.

Jediné výmenníky na trhu s nízko resp. stredne teplotným výstupom. Čo to znamená? Teplota vody, ktorá vychádza z výmenníka môže byť už od 50°C. To je pod hranicou pri ktorej konkurenčné systémy ešte len riešia teplotu vody vstupujúcej na ohrev.

- možnosť nastavenia teploty spalín a regulácia výkonu prostredníctvom regulačnej klapky

- možnosť pripojiť na takmer ľubovoľnú kozubovú vložku s dostatočným výkonom, pričom využitím odpadového tepla z dymových splodín sa podstatne zvyšuje účinnosť kozubovej vložky (o 10 až 30 % - v závislosti od typu vložky), čo znamená, že pri zachovaní tej istej tepelnej pohody v domácnosti sa spotrebuje menej palivového dreva

- zapojením tohto výmenníka sa získa možnosť zohrievať  teplú úžitkovú vodu aj bežnou kozubovou vložkou

- v spojení s adekvátnou kozubovou vložkou je ich možné používať ako hlavný zdroj tepla,  resp. ako 100% záložný zdroj tepla. Preto ich použitie je vhodné aj v chatách, alebo v oblastiach, kde sú problematické iné zdroje vykurovania.

- možnosť pripojiť na systém podlahového teplovodného vykurovania aj bez akumulačnej nádoby

- rýchla návratnosť vložených financií (2 až 4 roky - v závislosti od spôsobu kúrenia a typu kozubovej vložky, veľkosti obytnej plochy a teplotných strát stavby)

- možnosť v prípade akejkoľvek poruchy(dlhodobý výpadok el. prúdu, porucha obehového čerpadla atď.) prejsť na systém klasického vykurovania v kozube, jednoduchým vypustením vody z výmenníka  za predpokladu dodržania stanovených pravidiel

Inštalovaním výmenníka na kozubovú vložku:

nedochádza k ochladzovaniu stien spaľovacej komory, jej vysoká teplota preto prispieva  k dokonalému spaľovaniu drevaveľká teplo-výmenná plocha nad spaľovacou komorou podstatne redukuje komínové stratynerezový materiál zabezpečuje dlhú životnosť a za stanovených podmienok možnosť prevádzkovania aj bez vodynieje potrebné dodržiavať teplotu vratnej vody 65°C termostatickým trojcestným ventilom, vyšší teplotný spád (30-40/50-60) zvyšuje účinnosť vykurovaniamožnosťou zníženia sálavej zložky tepla z kozuba nedochádza k prekurovaniu miestnosti.

Štvorstupňový kozubový výmenník 4 STW - sa vyznačuje vysokou účinnosťou ziskávania a prenášania tepla vyprodukovaného pri horení dreva v kozube.Výmenníky s možnosťou pripojenia na takmer ľubovoľnú kozubovú vložku s dostatočným výkonom. Zapojením tohto výmenníka sa získa možnosť zohrievať TÚV aj bežnou kozubovou vložkou.Možnosť pripojiť na systém podlahového teplovodného vykurovania.Rýchla návratnosť vložených financií 2 - 4 roky.Možnosť pripojenia 7 - 10 radiátorov. 3 vnútorné špirály.

 

Technické parametre:

Maximálne prenášaný výkon: do 20 kW 

Vonkajší priemer: 520 mm

Priemer hrdla: podľa potreby zákazníka

Celková výška: 660 mm /bez hrdiel 520mm/

Hmotnosť: 65 kg 

Objem vody: 38 L 

Teplozmenná plocha: 3,8 m2 

 

Verzie:

VÝMENNIK 4 STW 520 1859 €

VÝMENNÍK 4 STW 600 1985 € (predĺžená verzia 600 mm)

VÝMENNÍK 4 STW 750 2363 € (predĺžená verzia 750 mm)


 

Nový komentár

Kontrolný kód

i

* (Povinné)

Nová otázka k produktu

Kontrolný kód

i

* (Povinné)

Facebook - TUMA Google plus - TUMA TUMA - Twitter

TUMA - You tube TUMA - Linkedin TUMA - Pinterest

TUMA - Yahoo TUMA - Blogger TUMA - Wordpress

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie