TUMA Therm Plus KZ 20 šamotová vložka základná DN 200

TUMA Therm Plus KZ 20 šamotová vložka základná DN 200

Hodnotenie produktu: 5/5 (7x)

Vaše hodnotenie:

TUMA ŠAMOTOVÁ VLOŽKA KZ 20

6,80 € s DPH

Skladové číslo:

Dostupnosť: Na otázku

Výrobca: TUMA

Popis:

Keramické komínové vložky od Nemeckého výrobcu HART KERAMIK sú vyrobené z najkvalitnejšieho materiálu pre odvod spalín komínových systémov. Sú absolútne odolné voči korózii, a preto ponúkajú extrémne dlhú životnosť.

Keramické komínové vložky ponúkajú vynikajúcu odolnosť voči kyselinám. To znamená, že bežné kondenzáty nespôsobujú žiadne škody. Komínové vložky sú tiež odolné voči parám obsahujúcim chlór, rozpúšťadlá a ďalšie škodlivé látky v spaľovacom vzduchu. Pri skúškach podľa DIN EN 1457 sa preukázalo, že keramické komínové vložky HART majú životnosť najmenej 100 rokov.

Keramické komínové vložky sa spaľujú pri teplote vyššej ako 1100°C, čo znamená, že „prešli oňom" pred samotnou inštaláciou. V súlade s DIN EN 1457 sú naše keramické komínové vložky odolné voči vyhoreniu sadzí, vysokej teplote a vlhkosti. Sú vyrobené z prírodných surovín, a preto sa na konci ich životného cyklu môžu bez problémov recyklovať. Poskytujú bezpečné prostriedky na vypúšťanie spalín z krbu počas mnohých desaťročí.

 

Ďalšie výnimočné vlastnosti keramických vložiek HART KERAMIK:

  • Keramické komínové vložky izolujú prenos zvuku z vykurovacieho systému v domácnosti vďaka svojej hmotnosti
  • Keramické komínové vložky sa vyznačujú vysokou mechanickou pevnosťou a extrémnou odolnosťou proti opotrebeniu, čo tiež prispieva k zaisteniu dlhej životnosti
  • Keramické komínové vložky sú šetrné k životnému prostrediu, dajú sa recyklovať a vrátiť sa do materiálového cyklu
  • Keramické komínové vložky umožňujú použitie regeneratívnych energií, napríklad peliet alebo slamy
  • Keramické komínové vložky sa už desaťročia osvedčujú v miliónoch komínov - stavebný produkt nemôže poskytnúť lepšiu referenciu

 

Technické parametre:

Vnútorný priemer: DN 200 mm

Výška: 33,3 cm

Hrúbka steny: 1,5 cm

Prierez: 314 cm2

Hmotnosť: 7,3 kg

Počet na palete: 150 ks

Normy: A1N1 - pre súché spaľovanie , B4N1 - WC - pre vlhké spaľovanie

Súčasťou komínových systémov: TUMA FOLK, TUMA THERM PLUS

 

Niečo viac o spoločnosti HART KERAMIK:

Stručný prehľad...

Ako stredne veľká rodinná spoločnosť, ktorá je ponorená do tradície, sa spoločnosť HART Keramik AG venuje predovšetkým výrobe a predaju svojich výrobkov, ochrane pracovných miest, ktoré poskytuje, a propagácii Waldsassen a Schirnding ako obchodných oblastí. Spoločnosť však vidí svoju podnikateľskú úlohu v oveľa širšom slova zmysle: Pre spoločnosť HART Keramik je konzultácia a podpora jej partnerov v oblasti spolupráce najvyššou prioritou.

Účasťou na regionálnych výstavách a na medzinárodnom veľtrhu „BAU", ktorý sa koná každé dva roky v Mníchove, poskytuje spoločnosť ďalšie komunikačné platformy na prenos know-how a poznatkov pre svojich zákazníkov.

 

Odhodlanie k základným cezhraničným sociálnym otázkam a podpora kultúry zohrávajú zároveň kľúčovú úlohu pre rodinu podnikateľov vo firme Hart. Rekonštrukcia pútnického kostola Márie Loreto v českom meste Starý Hrozňatov pri Chebe bola umožnená vďaka založeniu tohto združenia. Dobrými príkladmi sú aj sponzorské činnosti zamerané na získavanie finančných prostriedkov na zachovanie kultúrne cenných budov cirkvi.

 

Výrobné miesta...

Závod vo Waldsassene je považovaný za jadro hospodárskeho rastu spoločnosti po druhej svetovej vojne. Pôvodne sa tu vyrábala celá škála keramických výrobkov HART. Hospodársky zázrak 50. rokov však čoskoro vyžadoval rozšírenie kapacít.

Nákupom tehál Schirnding a výstavbou nového výrobného závodu na tehly Poroton (závod II) začiatkom 90. rokov sa výroba tehál presunula do Schirndingu. Pôvodný závod I v Schirndingu bol v 80. rokoch strategicky zmenený na efektívnu výrobu keramických komínových vložiek.

Na druhej strane závod Waldsassen bol prísne zameraný nielen na výrobu keramických komínových vložiek, ale aj na doplnky, tehly na výrobu kachlí, technické tehly, radiálne technické tehly pre priemyselné komíny a špeciálne keramické výrobky, ako sú špeciálne tvarované technické tehly. V roku 2010 sa však spoločnosť na základe environmentálnych a energetických politík rozhodla postaviť nový závod III zahŕňajúci presun výroby z Waldsassenu do Schirndingu. Týmto sa po prvýkrát spojili všetky výrobné jednotky na jednom mieste.

Najmodernejšie výrobné technológie zabezpečujú trvalo vysokú kvalitu po mnoho rokov a umožňujú spoločnosti HART Keramik AG neustále držať krok s najnovším novým technickým vývojom v priemysle.

ZÁVOD A KANCELÁRIE VO WALDSASSEN

Okrem kvality výrobkov je pre spoločnosť HART Keramik AG veľmi dôležitá aj ochrana životného prostredia:

  • Čistička spalín, ktorá je mimo pecí, a pripojený absorbér fluóru poskytujú záruku, že hodnoty emisií sú v rámci zákonných požiadaviek.
  • Okrem toho dodnes prebiehajú komplexné rekaturalizačné opatrenia s cieľom zabezpečiť, aby sa zaviedli predpoklady na vrátenie bývalých miest ťažby ílov do nedotknutej prírodnej krajiny - to zosúlaďuje hospodárske a ekologické záujmy a tvorí neoddeliteľnú súčasť našej firemnej filozofie.

Technológia zameraná na budúcnosť bola predstavená aj v modernizovanom závode I v Schirndingu v polovici 90. rokov, kde sa dnes vyrába väčšina keramických komínových vložiek.

VYROBA V MESTE SCHIRNDING

Linka na výrobu keramických komínových vložiek, ktorá bola prepracovaná v roku 1995, poskytuje základ pre výrobu keramických vložiek do hrdiel a hrdiel pre vypúšťanie výfukových plynov spojených s modernou technológiou vykurovacieho systému pomocou kondenzačných zariadení.

Výroba v závode II je teraz obmedzená iba na keramické vonkajšie steny pre systémové komíny. V tejto súvislosti bol v posledných rokoch pridaný nový produkt zameraný na budúcnosť vo forme stavebnej dosky z ílu LEMIX®, vďaka ktorej sa spoločnosť HART Keramik AG rýchlo stala lídrom na trhu s ílovými stavebnými doskami v Nemecku. Stavebná doska z hliníka LEMIX® je prvá stavebná doska z ílu, ktorá sa v Nemecku vyrábala priemyselne. V novovybudovanom Závode IV bol pre tento produkt postavený inovatívny nový výrobný závod.

 

Video:

 

 

 

Nový komentár

Kontrolný kód

i

* (Povinné)

Nová otázka k produktu

Kontrolný kód

i

* (Povinné)

Facebook - TUMA Google plus - TUMA TUMA - Twitter

TUMA - You tube TUMA - Linkedin TUMA - Pinterest

TUMA - Yahoo TUMA - Blogger TUMA - Wordpress

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie