KANUK 3 presklené dvierka 22kw teplovzdušné krbové kachle

KANUK 3 presklené dvierka 22kw teplovzdušné krbové kachle

Hodnotenie produktu: 4.44/5 (16x)

Vaše hodnotenie:

KANUK 3

1628 € s DPH

Skladové číslo:

Dostupnosť: Na otázku

Výrobca: KANUK

TQI - 20,00% **** (index 4/20) získaj viac info o TQI .

Teplovzdušné kachle na drevo KANUK 3 presklené dvierka - sú určené do "obyčajného" prostredia a to nielen pre chaty a chalupy, ale aj skleníky, hospodárske objekty a menšie dielne, uplatnenie nachádzajú aj v krčmách, pivniciach a klubovniach. Poslúžia tiež ako krbová vložka pre krby alebo kachľová pec.

Kachle Kanuk sú v štandardnom prevedení povrchovo upravené čiernou matnou žiaruvzdornou farbou. Presklené prikladanie,dvierkami možno pozorovať ohnisko. Netradičný a atraktívny vzhľad získajú pri osadení na špeciálny podstavec a doplnené opláštením. Bočné opláštenie čiastočne chráni pred nebezpečným dotykom kachlí a tiež usmerňuje bočné tepelné vyžarovanie.

 

Kachle Kanuk majú oproti konvenčným kachliam niekoľko zásadných výhod:

 

Prvou podstatnou výhodou teplovzdušných kachlí Kanuk je to, že plášť spaľovacej komory je čiastočne tvorený za sebou striedavo ovládanými rúrkovými oblúkmi, ktoré sú v priamom styku s horúcimi plynmi. Zásluhou vyklenutia vnútorných strán rúrkových oblúkov nadväzujúcich bezprostredne na spaľovací priestor, sa získa väčšia teplovýmenná plocha v porovnaní s inými technickými riešeniami. Takto je možné i pri malých rozmeroch dosiahnuť vykurovacích výkonov, ktoré nemožno dosiahnuť u kachlí bežnej konštrukcie.

Druhou podstatnou výhodou je účinný odvod tepla vzduchom, ktorý prúdi týmito rúrkovými oblúkmi zdola nahor, podporuje cirkuláciu vzduchu v miestnosti a tým aj rýchle premiešanie vzduchových vrstiev s rôznou teplotou. Kachle Kanuk pracujú na princípe bezroštového spaľovania dreva. Vrstva popola sa tak stáva súčasťou ohniska a plní funkciu chladenia spodnej časti ohniska. Udržuje sa tak teplotný rozdiel, ktorý podporuje už spomínané samovoľné prúdenie vzduchu zdola nahor v oblúkových rúrkach. Z pece sa odstraňuje len prebytočný popol, ktorého nebýva veľa a zvyčajne sa vyberá vždy až po niekoľkých dňoch kúrenia.

Ďalšou výhodou je možnosť prikladať po rozhorení väčšie i nerozštípané polienka dreva. Najvhodnejším palivom sú primerané polená tvrdého i mäkkého dreva. Spaľovať možno aj iný kusový drevný odpad.

Ďalšou výhodou teplovzdušných kachlí Kanuk je rýchle odovzdanie tepla do okolia, pretože neobsahujú materiály, ktoré by v sebe najprv teplo akumulovali. To spolu s prívodom sekundárneho spaľovacieho vzduchu prispieva k vysokej účinnosti, ktorá presahuje 74%. Výkon kachlí je možné regulovať pomocou regulačných klapiek pre prívod primárneho vzduchu a odťah spalín. Kachle Kanuk sú vysokej kvality, zodpovedajú platným predpisom pre použitie v EÚ a je na ne poskytovaná dvojročná záručná lehota.

 

Technické parametre:

Menovitý tepelný výkon: 22 kW
Vyhrievaný priestor: 400 m3
Priemer dymovodu: 160 mm
Výška: 900 mm
Šírka: 635 mm
Dĺžka: 1030 mm
Hmotnosť: 145 kg
Priemerná spotreba paliva: 7 kg/h
Odporúčaná dĺžka polien: 500 mm
Priemer dvierok: 350 mm
Výška osi dymovodu: 680 mm
Minimálny ťah komína: 12 Pa
Účinnosť: 70 %
CO pri O2 = 13%: 0,32 %
Objem spaľovacieho priestoru: 0,16 m3
Hmotnostný prietok suchých spalín: 25,7 g/s
Teplota spalín za hrdlom: 408 °C

 

Príslušenstvo:

Opláštenie dierkované Kanuk 3 - cena: 210 €
Opláštenie plné Kanuk 3 - cena: 202 €
Podstavec prizma Kanuk 3 - cena: 181 €
Podstavec panorama Kanuk 3 - cena: 179 €
Platňa Kanuk 3 - cena: 43 €

 

 

Druh ohrevu: teplovzdušné
Materiál: oceľové
Tepelný výkon: 20,1kW a viac
Dymovod: zadný
Tvar Presklenia: čelné - rovné
Nakladacie dvierka: predné
Palivo: drevo
Externý prívod: nie
Tepelná účinnosť: 60,1-70%
Akumulačná sada: nie
TQI (TUMA Quality Index)
teplovzdušné krbové kachle
súhrn parametrov...:

A1-Účinnosť (60-70%) :*,
E1-Dizajn (modern, rustik rozšírený):*,
F1-Ohnisko (akumulačné, liatina, šamot, keramika, liaty betón):*,
J1-Univerzálne využitie (piecť, variť) umožňuje:*

Nový komentár

* (Povinné)

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie