TUMA Pizza pec 80 verzia B1 portál základná s komínom v strede

TUMA Pizza pec 80 verzia B1 portál základná s komínom v strede

Hodnotenie produktu: 4.32/5 (19x)

Vaše hodnotenie:

TUMA 80 B1

466 € s DPH

Skladové číslo:

Dostupnosť: Skladom

Výrobca: TUMA

Popis:

Pizza pec TUMA 80 je o celkovom rozmere podstavy 80x80cm. Slúži na prípravu pizze a iných pokrmov o veľkosti ohniska 65x55cm. Pizza pec portál označuje verziu s dekoračným šamotovým portálom. Jedná sa o menšiu z verzií pecí TUMA.

Pizza pec TUMA 80 je originálna pec , vhodná pre exteriérové použitie na pečenie pizze, mäsa, rýb, chleba, koláčov a ďaľších jedál. Pece sú vyrobené z kvalitných žiaruvzdorných materiálov a akumulačných materiálov. Proces ručnej výroby pecí je založený na dlhoročnej tradícii - prikladáme v obrazových prílohách. Manuálna technológia a masívna konštrukcia dáva garanciu vysokej akumulácie, tepelnej odolnosti a v konečnom dôsledku vysokú kvalitu pri praktickej príprave jedál. Ako palivo je možné využiť kvalitné suché drevo alebo drevené uhlie a brikety.

 

Technické údaje:

Rozmery pece- spodná podstava: 80x80cm

Rozmery vnútorné: 65x55cm

Hmotnosť pece: 360 kg

Dymovod dopojenie vnútorné/vonkajšie: 130/140mm

Počet pizze pre naloženie (o30cm): 2ks

Komínové klapka - šúber s tiahlom: áno

Povrchová úprava: biely náter

Dĺžka pečenia pizze: cca 1,5min.

Výška pece: 80 cm (rozmer je orientačný nakoľko ide o ručnú výrobu)

 

Návod na používanie:

Vzhľadom na skutočnosť, že výroba pizza pecí predstavuje vlhký proces je nutné pred prvým použitím pec dokonale vysušiť spôsobom celodenného temperovania pece na malom ohni.

Dobre vysušená pec musí mať biele ohnisko a interiér pece. Až po dokonalom vysušení novej pece na minimálnom ohni je možné pec ohriať na 300°C. K peci doporučujeme doobjednať teplomer, ktorý inštalujeme na dvierkový diel a kontrolujeme teplotu v peci. Pece sú vyrobené v tradičnej technológii a overené mnohonásobnými a dhoročnými skúsenosťami. Kopulovitý tvar pece má za následok pri používaní a sušení vytvorenie vlásočnicových trhlín na povrchu, pece čo však nemá žiadny vplyv na jej riadne používanie a funkciu. Vnútorná časť hrubých 10cm stien zostáva vždy neporušená.

Ak dôjde k puklinám aj vnútornej časti pece, prípadne puklinám väčšieho rozsahu je to svedectvo nesprávneho a nedostatočného vysušenia pece. Akékoľvek porušenie vnútornej ohniskovej časti podlieha prirodzenému opotrebeniu obdobne ako u kachieľ a krbov. Po porušení je potrebné ho vysprávkovať šamotovou zmesou. Optimálne by mala byť pec sušená po dobu troch dní na minimálnom ohni, kedy sa trhlinky vytvoria taktiež - sú však naozaj minimálne. Každé sezónne prerušenie prevádzky používania pece znamená potrebu opätovne pec dôkladne vysušiť. Pre udržovanie a drobné opravy pecí ponúkame repasovací kit, ktorý je potrebné používať za tepla pri každom väčšom i menšom porušení pece. Pece sú armované sieťkou, takže i pri väčšej praskline monobloku je pec dostatočne pevná aby mohla slúžiť svojmu účelu. Technológia stavby monobloku z menovaných dôvodov vyžaduje nepretržitú starostlivosť o pec počas jej používania, aby Vám slúžila a plnila svoj účel čo najdlhšie obdobie. Vyššie menované porušenia povrchu pece sú vyňaté z reklamačných vád a nie sú predmetom reklamácie.

Optimálne drevo pre používanie pece je suché a tvrdé (príklad dub, buk, sladké domáce dreviny a pod.) Pri založení ohňa je potrebné úplne otvoriť komínovú klapku - povytiahnutím šúbra a taktiež otvoriť spodnú časť dvierok pre prívod vzduchu. Vrchnú časť dvierok ponecháme uavretú. Pec postupne zahrievame po dobu 45 až 90 minút v závislosti od veľkostnej verzie. Pri vyhriatí cca na 300°C príp. v závislosti od požadovanej teploty pre konkrétnu prípravu pokrmu môžeme do pece vložiť surovinu pre jej tepelnú úpravu. Ohnisko - pahrebu náradím pre pizza pec odhrnieme do zadnej, alebo bočnej časti pece, ktorú nebudeme využívať pre prípravu jedla. Tiež je možné pahrebu z pece vybrať a využívať k pečeniu celý priestor. Pahreba, ktorá zostáva v peci predlžuje interval vyhrievania pece.

Ak pahrebu ponecháme v peci klapka a spodná časť dvierok zostáva otvorená ako pri vykurovaní pece. V prípade, ža sa rozhodneme pahrebu vybrať, zabezečíme akumuláciu a predľženie intervalu pre pečenie tak že zavrieme obe dvierka i komínovú klapku. Teplo ktoré sa naakumulovalo do šamotovej masy pece je schopné udržovať pracovnú teplotu na dobu 2-3 hodiny.

Pec je možné používať i v základnej verzii avšak je nutné zabezpečiť, aby nedošlo k jej prevádzkovaniu pod holým nebom viacnásobným vplyvom počasia ako je dážď, sneh, mráz a pod. Pec musí byť umiestnená a prevádzkovaná na suchom mieste, alebo obostavaná formou obostavby tak, aby bola zabezpečená jej izolácia. Ak pec nie je vybavená korkovou vrstvou tepelnej izolácie (zateplená verzia) doporučujeme pre zvýšenie akumulačnáho intervalu obalenie jej hornej časti do mäkkej minerálnej technickej vlny o hrúbke 10cm s jednostrannou fóliou z vonkajšej strany a oblepenie spojov fólie zlepením hliníkovou páskou. Formou následnej obostavby pece uzavrieme celú pec, čím dosiahneme dvojnásobné zvýšenie akumulácie pece a jej zvýšenú pracovnú schopnosť. Táto dodatočná izolácia nie je nutnosťou pre prevádzkovanie.

Pece TUMA sú obľúbenou, veľmi vďačnou, cenovo dostupnou a univerzálnou verziou pre pečenie a grilovanie potravín. Verzia z dôvodu vysokej hmotnosti akumulačnej masy má 4 upevňovacie oká pre manipuláciu a prevoz. Pri presune na miesto určenia je potrebné použiť mechanické páky, zdviháky, guľáče pre posun a v prípade prístupu manipulačnú techniku ktorá Vám umožní dostať pec na miesto určenia. Na druhej strane máte k dispozícii hotovú plne funkčnú pec pripravenú pre používanie.

 

Prevedenia pizza pecí:

Pizza pec TUMA 80 B1 základná 466 €

Pizza pec TUMA 80 B1 s korkovou úpravou /zateplením/ 588 €

Pizza pec TUMA 80 B1 nerezové prevedenie 627 €

Pizza pec TUMA 80 B1 nerezové prevedenie s korkovou úpravou /zeteplením/ 749 €

 

Príslušenstvo na objednávku:

Teplomer dvierkový do 500°C 35 €

Teplomer dvierkový dlhý do šamotu do 500°C 75 €

Komín nerezový o130mm,dl.1m 24,64 € (možnosť predlžovať)

Strieška na komín o130mm nerez 17,28 €

Nerezový otočný špíz 80 cm 58 €

Stojan na panvicu oceľový 40x27x14 cm 28 €

Hlinená miska s glazúrou na pečenie 21x31 cm 21 €

Hlinená miska s glazúrou na pečenie 29x43 cm 27 €

Hlinený hrniec s glazúrou na pečenie priemer 30 cm 48 €

Hlinený hrniec s kužeľovým vekom s glazúrou na pečenie priemer 33 cm 39 €

Lopatka oceľová 145cm / 32cm priemer 43 €

Lopatka nerezová 145cm / 32cm priemer 63 €

Lopatka nerezová s drevenou rúčkou 110cm / 30cm priemer 60 €

Náradie lopatka + hrable 70 €

Náradie 6 dielne 140 cm s oceľovou rúčkou 130 €

Náradie 6 dielne 140 cm s drevenou rúčkou 123 €

Ochranný obal na pece do 100 cm 158 €

Rozmery a hmotnosti pizza pecí TUMA B1


Dôležité upozornenie!

Pece TUMA nesmú byť vystavené nepriaznivým poveternostným vplyvom, ako sneh, ľad, dážď. Je potrebné ich chrániť a izolovať pred nepriaznivými vplyvmi počasia formou prístrešku, obostavby príp. vakom čím si predĺžite životnosť pece. Neodborné zaobchádzanie a manipulácia s pecou je braná ako nedodržanie návodu pre používanie.
 

Pizza pec je vhodná pre používanie v rozsahu typu hobby. Pre časté a profesoinálne používanie doporučujeme pizza pece od výrobcu Pavesi.

 

Nový komentár

* (Povinné)

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Prihlásenie