LS Falco TURBO 120kw teplovzdušné krbové kachle s ventilátorom pre diaľkový rozvod tepla a presklenými dvierkami

LS Falco TURBO 120kw teplovzdušné krbové kachle s ventilátorom pre diaľkový rozvod tepla a presklenými dvierkami

Hodnotenie produktu: Zatiaľ bez hodnotenia. Buďte prvý!

Vaše hodnotenie:

LS KAMNA FALCO TURBO 120kW

8175 € s DPH

Skladové číslo:

Dostupnosť: Skladom

Výrobca: LS

TQI - 50,00% ********** (index 10/20) získaj viac info o TQI .

Teplovzdušné kachle FALCO Turbo 120 kW - tieto kachle sú určené pre diaľkový rozvod tepla a môžu byť umiestnené aj mimo priestor, ktorý požadujeme vykurovať (kotolňa a pod.). Tento typ kachlí je kompletne opláštený a vybavený radiálnym ventilátorom, ktorý vháňa vzduch do spodnej časti kachlí. Vzduch ochladzuje steny kachlí, a ďalej potom musí nútene prejsť cez rúrkový výmenník. Tým je zaistené maximálneho odovzdanie tepla a vysokej účinnosti. Ohriaty vzduch je vyvedený do príruby s priemerom 450 mm. Ďalej sa môže rozvádzať teplovzdušnými rozvodmi. Tento okruh môže byť uzavretý a doplnený filtračným zariadením. Kachle sú vybavené teplomerom, elektronickou reguláciou otáčok ventilátora ktorý v závislosti na teplote zaisťuje ideálne prietok vzduchu a zároveň slúži ako termostatický spínač.

 

Výhody kachlí Falco TURBO 120kW:

Vysoká účinnosť,Vstavaný výmenník tepla,Použité rúry zo žiaruvzdornej ocele,Dvojkomorový systém spaľovania,Dlhá doba horenia,Jednoduchá obsluha primárneho vzduchu,Šamotové ohniska,Nízka spotreba dreva,Možno prikladať polená o dĺžke 130 cm,Kachle môžu byť umiestnené mimo vykurovaný priestor (napr. kotolňa),Ohriaty vzduch možno rozviesť,Zníženie rizika prekúrenia-vyššia životnosť,Automatická regulácia otáčok ventilátora,Nízke obstarávacie náklady na rozvody tepla.

 

Technické parametre:

Menovitý výkon: 95 kW
Výkon: 80 až 120 kW
Vyhrievaný priestor: 1400 až 3000 m3
Spotreba paliva: 26,9 kg / h
Účinnosť: 85,6 %
Prietok ohriateho vzduchu: 4000 m3/hod
Stála teplota na výstupe: cca 50 - 110oC
Príkon ventilátora: 515 W
Priemer dymovodu: 250 mm
Ťah komína: 12 Pa
Výška: 1 429 mm
Šírka: 952 mm
Hĺbka: 1597 mm
Hmotnosť: 680 kg

 

Použitie:
rodinné domy stolárstvo - dielne,sušičky na drevo a podobne,poľnohospodárstvo - vykurovanie dielní,priemysel - vykurovanie hál, prekladísk a skladov a ich ochrana pred mrazom,automobilový sektor-vykurovanie dielní,karosární apod,stavebníctva - vykurovanie stavieb a ich ochrana pred mrazom,ostatné priestory, kde nemôže alebo nesmie byť otvorený oheň.

 

Vysoká účinnosť:
Vysokú účinnosť kachlí zaisťuje dvojkomorový systém spaľovania, ktorý umožňuje dokonalé spaľovanie plynov vznikajúcich pri horení.Teplo vzniknuté pri horení ohrieva nielen plášť samotných kachlí, ale aj rúrkový výmenník vložený do dymových ciest. Toto teplo je vyfukované ventilátorom do vykurovaného priestoru. Stála teplota vyfukovaného vzduchu je cca 40 - 80 C závislá na intenzite kúrenia.

 

Vstavaný výmenník tepla:
K odovzdávaniu tepla dochádza priamo z plôch výmenníka tepla na prúdiaci vzduch. Prietok vzduchu je zaistený radiálnym ventilátorom. Spaliny sú po prechode výmenníkom tepla odvádzané komínom.

 

Dvojkomorový systém spaľovania:
Tento systém dovoľuje dosiahnuť maximálnu účinnosť horenia, pretože drevo horí nielen v spodnej komore, ale dym je spaľovaný rovnako v hornej komore, cez ktorú musí prechádzať. Iba táto technológia zaručuje maximálnu účinnosť horenia (viac ako 80%) s minimálnym objemom zvyškového popola a dlhými intervalmi prikladania. Tento spôsob horenia je veľmi hospodárny - dochádza k veľkej úspore paliva (30 - 40%) pri porovnateľnej výkonu a zníženiu obsahu plynov a prachových častíc s minimálnym dopadom na životné prostredie.

 

Možno prikladať celé polená o dĺžke až 130 cm:
Ako palivo sa používa akékoľvek drevo minimálne spracované na určenú dĺžku. Výhodou je možnosť spaľovania aj nerozštípaných polien, ktorých veľkosť sa riadi veľkosťou dvierok pece o priemere 370 mm.

 

Dlhá doba horenia:
Vďaka použitej technológii dvojkomorového spaľovania a výmenníka tepla s ventilátorom zvyšujúceho účinnosť kachlí, je možné znížiť prívod primárneho vzduchu a tým predĺžiť dobu horenia paliva.

 

Jednoduchá obsluha primárneho vzduchu:
Výkon sa reguluje množstvom prisávaného vzduchu, posuvnými otvormi v dvierkach a klapkou na zadnej stene pece.

 

Šamotové ohnisko (dlhá životnosť):
Dno spaľovacej komory je obložené hladkými šamotovými doskami, čo umožňuje ľahké vyberanie popola a zvyšuje životnosť kachlí.

 

Druh ohrevu: teplovzdušné
Materiál: oceľové
Tepelný výkon: 20,1kW a viac
Dymovod: horný
Tvar Presklenia: čelné - rovné
Nakladacie dvierka: predné
Palivo: drevo
Externý prívod: nie
Tepelná účinnosť: 80,1-90%
Akumulačná sada: nie
Iné: s prívodom 220V
TQI (TUMA Quality Index)
teplovzdušné krbové kachle
súhrn parametrov...:

A3-Účinnosť (>80%) :***,
E1-Dizajn (modern, rustik rozšírený):*,
F1-Ohnisko (akumulačné, liatina, šamot, keramika, liaty betón):*,
G1-Teplota spalín za hrdlom (<300°C):*,
I1-Centrálny prívod vzduchu (prim.-sekun.-terc.-oplach skla-obsahuje):*,
M1-Nútená elektronická cirkulácia vzduchu (umožňuje):*,
N1-Príruby pre rozvod vykurovacieho vzduchu (umožňuje):*,
P1-Elektronika s použitím riadiacej jednotky (použitá):*

Nový komentár

* (Povinné)

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Prihlásenie