Sálavá doska SILCAHEAT 600C 1000 x 625 x 25 mm

Sálavá doska SILCAHEAT 600C 1000 x 625 x 25 mm

Hodnotenie produktu: 4.79/5 (14x)

Vaše hodnotenie:

SILCAHEAT 600 C hrúbka 25mm

112 € s DPH

Skladové číslo:

Dostupnosť: Na otázku

Popis:

SILCAHEAT® 600C je hybridný materiál z kremičitanu vápenatého a uhlíka, ktorý je stabilný pri vysokých teplotách. Vysoký podiel grafitu umožňuje výborné tepelno vodivé vlastnosti krbovej stavebnej dosky pri obkladaní ohnísk.

SILCAHEAT® 600C nie je žiadna izolačná doska!

SILCAHEAT® 600C spĺňa požiadavky technických predpisov pri stavbe kachlí a teplovzdušného kúrenia TR-OL podľa odseku 3.1 ako materiál / stavebný materiál a stavebný diel v ohnisku resp. v konvekčných priestoroch.

SILCAHEAT® 600C spĺňa požiadavky podľa DIN EN 14306 n.

SILCA® 250KM izolačné dosky z kremičitanu vápenatého sa osvedčili pri použití ako izolácia obostavby, ale aj ako konštrukčná doska pri stavbe domácich ohnísk. Jednoduchá a rýchla manipulácia dosky z kremičitanu vápenatého umožňuje bezpečnú a ekonomickú montáž ohniska. Tvorivé možnosti sú pritom neobmedzené. Už len vysoká kvalita izolačných dosiek prináša prirodzenú ochranu pred nadmerným sálaním tepla do priestoru. Najnovšie inovácie v produktoch z firmy SILCA ukazujú, že priania a podnety našich zákazníkov môžu byť splnené a dokonca prekonané. Dlhodobá skúsenosť ako jediný nemecký výrobca dosiek z kremičitanu vápenatého v oblasti domácich kúrenísk umožnila vývoj krbovej stavebné dosky SILCAHEAT® 600C.

Európsky patentný úrad na túto inováciu udelil patent EP 2516347B1. SILCAHEAT® 600C bola certifikovaná Úradom pre skúšanie materiálu NRW. 

Spracovanie SILCAHEAT® 600C je jednoduché, rýchle a bezpečné. Pevné, samonosné krbové stavebné dosky môžu byť opracovávané normálnymi nástrojmi na opracovanie dreva. Ku zlepeniu sa používa lepidlo SILCACON. Použitie zápustných skrutiek je možné aj bez predvŕtania a rozširuje niekoľkonásobne montážne možnosti. Na prianie zákazníka sa môžu krbové stavebné dosky SILCAHEAT® 600C po montáži nahodiť alebo obložiť prírodným kameňom alebo kachlicami.

Ako omietku možno použiť omietku SILCACON KALKPUTZSILCACON základový náter sa tu kvôli vysokým teplotám nepoužíva. Odporúča sa úprava dosky impregnáciou SILCADUR HTI. Omietka sa vystužuje sklovláknitou sieťkou odolnou voči vysokým teplotám SILCATEX-SE.

SILCAHEAT® 600C je krbová stavebná doska najnovšej generácie. Použiteľná do 1000°C. Presvedčí Vás ale aj nízkou hmotnosťou pri vysokej pevnosti v tlaku a výbornej stabilite hrán. Sálavé teplo sa príjemne a rovnomerne šíri do priestoru. SILCAHEAT® 600C odoláva tepelnému šoku, dá sa precízne opracovať a cez svoju výbornú teplotnú vodivosť má len malú teplotnú rozťažnosť. Táto krbová stavebná doska samozrejme neobsahuje azbest. Odrezky a zvyšky sa môžu odstrániť ako stavebnú suť.

 

Krbová obostavba - použité materiály

 

Mimoriadne vlastnosti:  ORIGINÁL NEMECKÝ PRODUKT

 • extrémne ľahká      
 • optimálna pevnosť
 • veľmi spoľahlivá presnosť rozmerov
 • dobré radiačné vlastnosti
 • nanajvýš minimálna termická rozťažnosť
 • nehorľavá
 • samonosná a tvarovo stála
 • nerozpustná vo vode - možnosť suchého i mokrého rezania
 • montáž s lepidlom alebo pomocou skrutiek
 • veľká časová úspora pri výstavbe
 • optimálne spojenie so SILCA®250KM
 • ekologická

 

Technické parametre:

Rozmer platne: 1000 x 625 x 25mm

Hmotnosť: cca. 10 kg

Hustota: 650 kg/m3

Chovanie pri požiari: A1 nehorľavá 

Použitá hraničná hodnota: 1000°C

Pevnosť v tlaku: 7,0 MPa

Ohýbateľnosť: 3,0 MPa

Tepelná vodivosť: 300°C – 800°C ≈ 0,2 – 0,3 W/mK

Tepelná roztažnost při 500°C: – 0,03%

 

Graf priebehu teplôt:

Priebeh teplôt

 

 

Video:

 

Na stiahnutie:

Prehlásenie o vlastnostiach        

         odkaz                   

 

 

Nový komentár

Kontrolný kód

i

* (Povinné)

Nová otázka k produktu

Kontrolný kód

i

* (Povinné)

Príslušenstvo / Alternatívne produkty

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie