Dymí mi krbová vložka (kachle) do bytu, myslím že netesní tesnenie na dvierkach, môžem ju reklamovať?

Reklamovať môžete vždy. Otázku treba postaviť či to váš problém so zadymovaním vyrieši. V zásade sa vždy jedná o problém s ťahom. Tesnenie na dvierkach, ak tam nebude vôbec tak krb nesmie zadymovať do interiéru. V prvom rade je potrebné skúmať nasledovné:

  1. Či máme odstatočne čistý komín, či nedošlo k zaneseniu a k zúženiu komínového prieduchu?
  2. Či náš komínový prieduch je dostatočne veľký, minimálne o veľkosti hrdla našej krbovej vložky?
  3. Či nemáme zanesené dymovody medzi krbovou vložkou a komínovým telesom?
  4. Či máme plne funkčné prívody vzduchu do ohniska, povysávať, vyčistiť, skontrolovať externý prívod?
  5. Skontrolovať fukčnosť a čistotu deflektoru, filtrov, katalyzátora (v prípade že produkt je vybavený týmto zariadením).
  6. Zmerať prostredníctvom ťahometra (majú k dispozícii krbári, kachliari, kominári) či dosahuje naše ohnisko predpísaný výrobcom požadovaný ťah? Spravidla sa minimálny ťah pohybuje medzi 10-12Pa, môže však byť požiadavka na dané zariadenie výrobcom i na vyšší minimálny ťah.
  7. Zabezpečiť, ak náš krb nemá externý prívod vzduchu do ohniska, aby miestnosť v ktorej je krb umiestnený bola dostatočne zásobená (vetraná) prívodom vzduchu, aby sa tu nenachádzali zariadenia, ktoré odčerpávajú vzduch z miestnosti (digestor a pod). 

 Takže, ako bolo vyššie spomenuté, zadymovanie obvykle nie je problém výrobku. Všetky výrobky skôr ako získali certifikát, boli v skúšobni a musia spľňať požadované parametre a emisné normy. Nie je mysliteľné aby sa do obehu dostal výrobok, ktorý dymí namiesto do komína do interiéru. Samozrejme výrobná vada na výrobku sa vyskytnúť môže. Tesnenia dvierok sa osádzajú na krbové vložky najmä z dôvodu bezhlučného jemného uzatvorenia ohniska, ale i zabraňovaniu prívodu externého vzduchu na miestach ktoré nie sú na to určené. U krbových vložiek vyššej kategórie môžu tesnenia plniť aj úlohu hermeticky uzatvoreného ohniska.

Facebook - TUMA Google plus - TUMA TUMA - Twitter

TUMA - You tube TUMA - Linkedin TUMA - Pinterest

TUMA - Yahoo TUMA - Blogger TUMA - Wordpress

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie