Môžem urobiť obostavbu krbu z protipožiarneho sadrokartónu s použitím izolácie z minerálnej vlny?

Áno veľa klientov sa ulakomilo na materiál, ktorý je cenovo dostupný a ušetrili. Ale za akú cenu?

 

Opäť je potrebné sa držať príslovia: Oheň je dobrý radca ale zlý pán!

Ak v komíne horia sadze a teplota vystúpi nad 1000°C, decht steká do komínovej šachty i dymovodov až do ohniska. Takáto teplota deformuje stavebné materiály nachádzajúce sa v bezprostrednej blízkosti a obzvlášť v uzatvorenom priestore. 

V žiadnom prípade nedoporučujeme pre tento účel šetriť na stavebných materiáloch. Je nutné nakupovať overené a otestované a certifikované stavebné materiály pre tento účel.

Radia sa k nim tepelno izolačné dosky Super izol, Silca, Rath, Skamol, Grenaisol, Vermikulit a ďaľšie. Pre statickú pevnosť a prestupy tepla je potrebné tiež dodržať predpísané hrúbky izolačných dosiek, prípadne ich kombinovať s nehorľavými prefabrikovanými stavebnými materiálmi. 

Z akumulačných materiálov je najmä Brula, Brulapor, známe kachľové obkladové materiály - Hein, Kerkotherm, Vekatherm a pod.

Izolácia z minerálnej vlny z dôvodu rozptylu drobných častíc do systému prúdenia vzduchu a ďalej do interiéru tiež nepatrí. Drobné sklené častice a prírodná kamenná vlna sa takto neželane môžu dostať do interiéru.  

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie