Kanadské pece a krby - versus európske pece

Pridané: 22.3.2018 13:40:06 Počet zobrazení: 13909

22 Marec 2018

V čom sa skrýva výnimočné postavenie kanadských pecí v európskych podmienkach?

No predsa v zásadne odlišnom prístupe výrobcov...

Kanadské pece a krby - versus európske pece

...kanadských i amerických pecí k technológii ohnísk pre dokonalé spaľovanie. Kanadský výrobcovia prikladajú výrazne väčší význam účinnosti a efektivite spaľovania, ako vlastnému designu kachlí - čo je žiaľ populárnym javom výrobcov v Európe.

Kanadské krbové vložky a pece sa používajú v prostredí s veľmi prísnymi kritériami na emisie a životné prostredie. Výrobky sa vyrábajú v klasickom designe ktorý je príbuzný škandinávskym výrobkom vo verziách ohnísk z ocele i liatiny a tradičným pákovým otváraním dvierok. Glazúry môžu byť sivé, čierne i farebné.Ohnisko Blate king Ashford

Emisné hľadisko má najväčší význam na vysokú kvalitu spaľovania. Katalytické pece dosahujú v porovnaní s obdobnými produktami so sekundárnym spalovaním až 33 percentnú úsporu dreva. Pece sú zároveň  známe tým, že podľa typu pece, paliva, správnosti pripojenia môžu dosiahnuť nakladací interval pri ekonomickom režime až do 40 hodín. Príkladom sú pece Blazeking, ktoré sa produkujú v USA a v Kanade. Päť modelov z prvej osmičky sa umiestnilo od tohoto výrobcu v hodnoteniach certifikačného úradu EPA pričom model Blaze King a Princess obsadil prvé dve miesta hodnotenia.  Inštitút EPA sa zaoberá meraním, certifikáciou a vyhodnocovaním všetkých svetových výrobcov ohnísk. Práve Blazeking je svetovou špičkou a zakladateľom  technológii katalytického spaľovania. Pece výrobcu BLAZE KING sú už v ponuke i na európskom i slovenskom trhu.

Nízke emisie a dokonalé horenie umožňuje takýmto výrobkom čistenie od popola v intervale 1 mesiaca. Pece a krbové vložky sú mimoriadne vhodné pre nepretržité vykurovacie procesy, kde v zásade je potrebné, aby ohnisko dokázalo horieť na jedno naloženie od večera do rána. Túto požiadavku hravo zvláda každá kanadská pec.

Blaze King Briarwood II

Hodnotenie kvality horenia môžeme overiť jednoduchým testom. Ak zmeriame teplotu na plášti štandardnej európskej pece nameriame 150-200°C, na odťahovom hrdle spalín nameriame teplotu 250-350°C čo je dôkazom, že do komína nám neefektívne uniká teplo, ktoré inak má efektívne slúžiť k vykurovaniu. V takejto peci horí drevo, ktoré rýchlo vyhorí veľká časť zostáva nespálená a unikne vo forme emisií komínom.

U kanadskej pece je meranie presne s opačným výsledkom. Na plášti pece nameriame 350°C a na odťahovom hrdle do komína nameriame 120-150°C. Pritom katalytická pec dosiahne pri splyňovacom procese teplotu horenia až 900 -1100°C. V tejto peci vzniká horením drevené uhlie a horí tu z dreva plyn. Takmer všetko palivo vyhorí a odchádza bezfarebné z komína von.

Druhou dôležitou vlastnosťou kanadských pecí je kvalita materiálu s vplyvom na životnosť. Tam kde garancie európskych kachiel, krbov a pecí končia, tam u kanadských pecí začínajú. Väčšina kanadských pecí má záruku na vykurovaciu jednotku 10 rokov, sú verzie, ktoré majú 20 rokov, ale sú i pece s doživotnou zárukou.

Blaze King Princess Parlor Gold

Výrobky v Európe sú známe variabilitou, farebnou škálou, rozmanitým designom, nespočetnými modelovými radami v keramike, zdobia ich prírodné i umelé obklady s nízkymi nárokmi na životnosť, kvalitu spaľovania a dokonalosť horenia. To je hlavný dôvod prečo klienti hľadajú spotrebiče zo zámoria i keď sú finančne náročnejšie.

Prinášajú bezpečnú a bezstarostnú obsluhu z dlhodobého hľadiska, možnosť vykurovať plochy jedným spotrebičom až do 300m2, znížené nároky na objem dreva pre horenie, maximálny efekt a potešenie z dostatku energie, ktorá sa horením dreva vôbec dá získať.

Kanadská pec je v súčasnej dobe najlepšia voľba výkonného spotrebiča na drevo pre účel vykurovania v najdrsnejších klimatických podmienkach, ako i štandardného vykurovacieho zdroja pre bežné používanie, ktorý je schopný prevziať úlohu hlavného vykurovacieho zdroja.


 

Facebook - TUMA Google plus - TUMA TUMA - Twitter

TUMA - You tube TUMA - Linkedin TUMA - Pinterest

TUMA - Yahoo TUMA - Blogger TUMA - Wordpress

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie