La Nordica Rosa XXL mastenec 8,5kW

La Nordica Rosa XXL mastenec 8,5kW

Hodnotenie produktu: 4.33/5 (3x)

Vaše hodnotenie:

LA NORDICA ROSA XXL mastenec - sporák od výhradného dovozcu TUMA s autorizovaným servisom pre SR

2558 € s DPH

Skladové číslo:

Dostupnosť: Skladom

Výrobca: La Nordica

Popis:

Tento sporák je novinkou pre rok 2019 a dopĺňa existujúci rad masívnych liatinových sporákov Rosa XXL a Rosa XXL Maiolica. Kvalitný liatinový sporák na kúrenie drevom a drevenými briketami s preskleným ohniskom a masívnym kamenným obkladom, zaručujúce nádherný vzhľad a zároveň akumuláciu tepla. Obloženie sporáka je prírodným kameňom - ​​Mastenec. Tento typ sporáku sa pýši najväčšou rúrou na pečenie na trhu s objemom 78 l. Rúra je obojstranne smaltovaná, teda jej povrch je odolný proti prepáleniu a ľahko sa udržiava. Vo dvierkach rúry je integrovaný teplomer pre rýchlu a presnú kontrolu teploty, ktorý tak zaručuje pohodlné pečenie. Medzi zákazníkmi si tento typ získal na trhu veľmi rýchlo obrovskú popularitu.
Konštrukcia je masívna liatinová, o čom vypovedá aj samotná hmotnosť, ktorá je 275 kg. Všetky oceľové diely sú smaltované z oboch strán, nerezové alebo pozinkované, čo zaručuje dlhodobú životnosť sporáka. Liatinová varná platňa je precízne zabrúsená pre dokonalý prevod tepla a má zospodu masívne vystuženie, ktoré zamedzuje akúkoľvek deformáciu, prepálenie či prasknutie. Okolo platne je chrómové madlo, ktoré zabraňuje nežiaducemu popáleniu pri obsluhe alebo pri pohybe okolo sporáka a zároveň môže slúžiť pre odkladanie a sušenie utierok alebo tiež pre zavesenie krbového náradia. Na bokoch platne sú otvory, cez ktoré vystupuje teplo zo vzduchovej medzery medzi plášťami do priestoru, a tým je zaručená maximálna cirkulácia, väčšia rovnomernosť tepla a ľahšie šírenie do priľahlých miestností. Vďaka tejto vzduchovej medzere a masívnym kachliam sú boky sporáka lepšie chladené a zabraňujú popáleniu pri náhodnom dotyku. Čo je výhodou predovšetkým v situáciách, keď sú doma malé deti a vašou snahou je maximálne zabrániť možnému popáleniu. V spodnej časti je úložný priestor, ktorý môže slúžiť aj ako zábrana proti prípadnému vypadávaniu popolčeka pri prikladaní paliva. Dvierka od ohniska majú dvojité presklenie, ktoré obmedzuje nežiaduce sálavé teplo pri varení, kedy užívateľ musí stáť v jeho blízkosti a zároveň je medzi sklami prudko predhrievaný vstupujúci sekundárny vzduch pre dokonalé spaľovanie. Kľučky dvierok sporáka sú izolované silikónom pre pohodlnú obsluhu za prevádzky. Spaľovanie je trojstupňové s veľmi vysokou účinnosťou presahujúcou fantastickú hodnotu 85%. Ohnisko je liatinové a na jeho bokoch sú šamotové dosky pre lepšiu akumuláciu tepla a lepší priebeh spaľovania. Pod roštom ohniska je ľahko odnímateľný popolník.
Sporák je vybavený mechanickou prepínacou klapkou pre jednoduché a rýchle vyradenie rúry na pečenie z prevádzky, napr. pri letnom varení alebo pri rozkurovaní sporáku. Spaliny tak odchádzajú z ohniska rovno pod platňou do komína alebo pod platňou a dookola celej rúry na pečenie a následne v zadnej časti do komína. Vývod spalín je uprostred s priemerom 150 mm a napojenie je možné horným alebo zadným vyústením priamo do komína. Regulovateľný výkon sporáka je v rozmedzí od 4,0 kW do 12,0 kW v závislosti na množstve priloženého paliva.

PCS - Post Combustion System - spaľovacia sústava vyvinutá spoločnosťou La Nordica-Extraflame umožňuje vďaka sekundárnemu / terciárnemu systému ovzdušia následné spaľovanie schopné výrazne znížiť emisie, a tým rešpektovať najprísnejšie európske pravidlá.

CGC - Clean Glass Control - je to systém, ktorý vďaka špecifickému spôsobu predhriateho vzduchu účinne zabraňuje tvorbe usadenín na sklenených dvierkach.

RDT - Radiant Door at the Time - vysokokvalitné liatinové dvere sú vyrobené tak, aby vydržali a zaistili dokonalé tesnenie.

 

Technické parametre:

Nominálny výkon: 8,5 kW

Maximálny výkon: 12 kW

Vykurovaný objem: 244 m3

Energetická účinnosť: 85 %

Spotreba paliva: 2,3 kg/hod.

Maximálna dĺžka polien: 40 cm

Priemer dymovodu: DN 150 mm

Vývod dymovodu: horný, zadný

Hmotnosť: 275 kg

Materiál: liatina, kameň - mastenec

Externý prívod vzduchu:

Popolník: áno

Rozmery: 861 x 1074 x 669 mm VxŠxH

 

Na stiahnutie:

Energetický štítok

 odkaz

 

 

Nový komentár

* (Povinné)

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Prihlásenie