La Nordica Liu 7,5kw teplovzdušné krbové kachle

La Nordica Liu 7,5kw teplovzdušné krbové kachle

Hodnotenie produktu: Zatiaľ bez hodnotenia. Buďte prvý!

Vaše hodnotenie:

LA NORDICA LIU - krbové kachle od výhradného dovozcu TUMA s autorizovaným servisom pre SR

2212 € s DPH

Skladové číslo:

Dostupnosť: Skladom

Popis:

Tieto kachle sú novinkou pre rok 2019. Moderné krbové kachle s masívnym kachľovým obkladom sú stále populárnejšie a populárnejšie, keďže dnešným trendom je izolovať objekty, znížiť tak energetickú náročnosť a potom nie je potreba veľkého výkonu a množstva tepla.
Dvojplášťová konštrukcia s masívnym kachľovým obkladom umožňuje pomalé prúdenie tepla a zároveň akumuláciu do kachľových blokov. Objekt je potom rovnomerne vykurovaný a povrch kachlí je tak vždy teplý, ale nie rozpálený, aby sa čo najviac zamedzila možnosť popálenia pri náhodnom kontakte. Čo je výhodou predovšetkým v situáciách, keď sú doma malé deti a vašou snahou je maximálne zabrániť možnému popáleniu. Konštrukcia ohniska je v spodnej časti liatinová a horná časť ohniska je obložená špeciálnym žiaruvzdorným materiálom Nordiker. Nordiker je materiál na báze keramiky, ktorý akumuluje teplo a zlepšuje priebeh spaľovania. Ide o materiál s obrovskou mechanickou a tepelnou odolnosťou. Do ohniska vstupujú celkom 3 vzduchy pre ekologické spaľovanie s vysokou účinnosťou a nízkym obsahom emisných a prachových častíc. Primárny a sekundárny vzduch je regulovateľný. Terciálny vzduch je prednastavený a nasávaný automaticky vplyvom podtlaku komínového telesa. Vertikálne ohnisko umožňuje prikladanie i väčších polien. Veľké presklenie zaručuje fascinujúci pohľad na hru plameňov v priebehu horenia paliva v ohnisku. Kachle majú liatinovú prírubu s možnosťou napojenia na externý prívod vzduchu. Tým je možné zamedziť čerpanie vzduchu z interiéru. Ich guľatý tvar je vhodný na inštaláciu k stene aj do rohu. V spodnej časti pod ohniskom je ľahko odnímateľný popolník. Ergonomické chrómované madlo uľahčí prikladanie paliva.
Kachle s masívnym obkladom vám tiež pomôžu ušetriť miesto v menších miestnostiach, kedy nábytok a ostatné prvky z horľavého materiálu môžu byť vo vzdialenosti 20 cm od kachľového povrchu. Vďaka kachlovému obloženia sa z kachlí stáva solidný kus nábytku, ktorý ozdobí Váš interiér.

BBC - Bring the Breath into the Combustion - systém prívodu vzduchu, ktorý odoberá čerstvý vzduch z exteriéru a privádza ho priamo do spotrebiča. Tento systém umožňuje inštaláciu našich zariadení aj v najnovších nízkoenergetických domoch. Okrem toho spôsobuje, že sa kachle používajú bezpečnejšie, pretože kyslík v inštalačnej miestnosti nie je spálený a tiež zabraňuje tepelným stratám.

PCS - Post Combustion System - spaľovacia sústava vyvinutá spoločnosťou La Nordica-Extraflame umožňuje vďaka sekundárnemu / terciárnemu systému ovzdušia následné spaľovanie schopné výrazne znížiť emisie, a tým rešpektovať najprísnejšie európske pravidlá.

CGC - Clean Glass Control - je to systém, ktorý vďaka špecifickému spôsobu predhriateho vzduchu účinne zabraňuje tvorbe usadenín na sklenených dvierkach.

RDT - Radiant Door at the Time - vysokokvalitné liatinové dvere sú vyrobené tak, aby vydržali a zaistili dokonalé tesnenie.

NORDIKER - La Nordica-Extraflame používa špeciálny materiál Nordiker na výrobu žiaruvzdorných stien ohniska. Tento produkt vďaka svojej vysokej tepelnej kapacite umožňuje dosiahnuť vysoké teploty v spaľovacej komore, aby sa znížili emisie v miestnosti.

 

Technické parametre:

Nominálny výkon: 7,5 kW

Maximálny výkon: 9,2 kW

Vykurovaný objem: 215 m3 *

Energetická účinnosť: 85 % *

Spotreba paliva: 2 kg/hod. *

Maximálna dĺžka polien: *

Priemer dymovodu: DN 130 mm

Vývod dymovodu: horný

Hmotnosť: 180 kg *

Materiál: keramika, smaltovaná liatina

Externý prívod vzduchu: áno *

Nastavenie primárného vzduchu: áno

Nastavenie sekundárneho vzduchu: áno

Terciálny vzduch: áno

Popolník: áno

Rozmery: 1125 x 537 x 503 mm VxŠxH *

 

* technické parametre budú upresnené v blízkej dobe nakoľko sa jedná o novinku 2019

 

Farebné prevedenia:

LIU BIELA INFINITY

LIU BORDÓ BURGUNDY /na obrázku/

 

Druh ohrevu: teplovzdušné
Materiál: oceľové, liatinové, keramické
Tepelný výkon: 5,1-10kW
Dymovod: horný
Tvar Presklenia: čelné - rovné
Nakladacie dvierka: predné
Palivo: drevo
Externý prívod: áno
Tepelná účinnosť: 80,1-90%
Akumulačná sada: nie

Nový komentár

* (Povinné)

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Prihlásenie