ECO PLUS - technológia horenia HARK vyráža dych konkurencii.

Pridané: 22.3.2018 13:40:05 Počet zobrazení: 8834

22 Marec 2018

Najväčší výrobca kachlí v Nemecku firma HARK opäť posúva laťku kvality spaľovania vyššie. Svoj patent ECO PLUS...

ECO PLUS - technológia horenia HARK vyráža dych konkurencii.

zavŕšila produktom kachlí HARK 44 GT ECO PLUS, ktorý zaradila do výroby s výsledkom testov cerifikačného úradu 89,1% celkovej účinnosti. Konkurenčné firmy, ktoré s nedôverou napadli výsledky tejto skúšky z dôvodu geografickej bezprostrednej blízkosti certifikačného úradu neďaleko výrobného závodu HARK sa dožadovali nových nezávislých skúšok v inej skúšobni v Nemecku. Hark transparentne pristúpil k realizácii nových meraní. V novom skúšobnom stredisku u kachlí HARK 44 GT ECO PLUS bola nameraná celková účinnosť 89,06% (t.j. o 0,05% vyššia ako boli pôvodné merania).

.

odkaz

...

Kvalita plus dizajn.

Firma HARK vyvážila absentujúce prvky dizajnu originálnych kanadských katalytických pecí použitím prvkov vysokej kvality do  kachlí , krbových vložiek a krbových obostavieb. Reagovala tak na vysoko efektívnu účinnosť katalytického spaľovania v ohnisku, ktorú spojila s európskym dizajnom. Spojením dvoch najdôležitejších požiadaviek pre kachle a krbové vložky firma Hark našla koncepciu, ako v silnom konkurenčnom Európskom prostredí napredovať cestou najvyššej nemeckej kvality.

Správnou voľbou bola nielen investícia do dizajnu povrchového vzhľadu kachlí, ale i inovačné prvky dizajnu a technológie samotného ohniska. Vysoko kvalitná pevná a dokonale hladká keramika v ohnisku odpudzuje dym, zabezpečuje čisté ohnisko pred, ale i po spaľovaní dreva i uhlia. Hark používa doskové keramické filtre, ktoré nerušene tvarujú ohnisko. Táto súhra línie vytvorila najoptimálnejšie krivky pre účinné spaľovanie v ohnisku.

Konkurenčná hospodárska súťaž pôsobila i v Nemecku  vo forme hospodárskej kriminality. Táto spôsobila opakované krádeže keramických filtrov z produktov HARK. Sklamaním neprajníkov bola skutočnosť, že iba použitím keramických filtrov v iných ohniskách nedošlo k žiadnemu očakávanému nárastu účinnosti v ohnisku.

...

A to je práve ECO PLUS ! Nie iba keramické filtre, ale dômyselne prepracovaný súhrn optimalizácie parametrov ohniska s materiálom a horením. Použitie keramických filtrov so správnym umiestnením, nasmerovaním, vytvorením línie spaľovacej komory, prívodu, optimalizácie a smerovaním vzduchu pre horenie a spaliny, tvarom a líniami roštu ohniska, reguláciou a požitím najvhodnejšieho materiálu pre rošt, komoru ohniska i samotný filter.

Drsné neopracované ploché šamoty s hranatým tvarom ohniska, ktoré poznáme z pecí dovezených z amerického kontinentu sú minulosťou. Sú nahradené vzhľadnými snehovo bielymi a hladkými keramickými dielcami, ktoré sú elegantne oblé a dokonale kopírujú požiadavku línie ohnísk pre moderné európske kachle.

...

Rošt HARK ECO PLUS Ohnisko Hark ECO PLUS

...

Ohnisko ECOPLUS sa vyznačuje oproti bežnému ohnisku zvláštnou geometriou spojenou s vysokovyvinutým vedením vzduchu s keramickým filtrom jemného prachu. Tento inovačný proces spôsobil, že škodlivé látky v spalinách sú veľmi výrazne minimalizované a stupeň účinnosti dosiahol najvyššiu možnú úroveň. Špeciálna keramika ECOplus zabezpečuje efektívne vyžarovanie tepla, ktoré predstavuje pre užívateľa vynikajúce sálavé teplo.

Spotreba paliva u produktov HARK ECOplus predstavuje až 40 % – nú úsporu v porovnaní s bežnými produktami pre vykurovanie. Popri vysokej účinnosti dosahuje systém spaľovania ECO PLUS  najnižšie emisné hodnoty ktoré unikajú do ovzdušia.

...

Technológia ECO PLUS je najvyšším stupňom dokonalosti horenia v spojení s dizajnom ohniska. Jedná sa o jedinečný  patent firmy HARK v spolupráci s inštitútom Frauenhof.

...

Dokonalosť a dominanciu interiéru je možné pre produkty HARK doplniť výberom prekrásnej keramiky, ale i prírodného kameňa, ktoré sú v širokej farebnej škále v ponuke takmer pre všetky produkty.

Najdôležitejším javom inovačných procesov HARK je fakt, že ECOplus nie je jediným z prevratných technologických inovačných detailov. Produkty HARK obsahujú celú radu ďalších technických vychytávok, ktoré radia túto značku v krajine najvyššej kvality na prvé miesto s typickým označením HARK No:1 . 

Patent ECO PLUS p.Hark zaradil a integroval nielen do moderných kachlí Hark, ale do celej škály produktov krbových vložiek i krbových stavebníc, ktoré sú v portfóliu HARK z dôvodu rýchlej stavby veľmi populárne. 

...

odkaz odkaz odkaz

Diskusia

(0 komentárov)

Facebook - TUMA Google plus - TUMA TUMA - Twitter

TUMA - You tube TUMA - Linkedin TUMA - Pinterest

TUMA - Yahoo TUMA - Blogger TUMA - Wordpress

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie