Môže byť krb v pasívnom dome?

Pridané: 22.3.2018 13:40:05 Počet zobrazení: 13910

22 Marec 2018

Tiež zvažujete stavbu pasívneho domu a riešite problém, že krb do pasívneho domu nepatrí, alebo dokonca technicky nie je možný? Omyl...

Môže byť krb v pasívnom dome?

HARK GOM 2 - sálavý krb vhodný pre pasívne domy

.

Je historicky dané, že teplo krbu bolo vždy  súčasťou rodinného príbytku k vytváraniu pohody , harmónie v dnešnej dobe najmä k potrebe aktívneho relaxu. Znižovanie svetových zásob energií nás núti stavať domy s minimálnou energetickou náročnosťou, optimálne energeticky-nezávislé až sebestačné.

Tieto kritéria znižujú množstvo energie, ktoré je potrebné pre vykurovanie pasívneho domu na rozsah od 5 - 15kWh/m2 celkovej ročnej spotreby.

 

Prinášame Vám  optimálne riešenia, ktoré pri dodržaní zásad pre pasívne domy umožňujú vykurovanie krbom. 

Teplovzdušné systémy pre tento účel z dôvodu vzniku veľkého prebytku tepla a cirkulácie vzduchu je potrebné vylúčiť. Akumulačné sálavé krby sú optimálnym riešením pri správnom dimenzovaní potrebného výkonu v zmysle výšky tepelnej straty domu.

Zo širokej ponuky pre stavby krbov sa zredukujeme na produkty s nízkym menovitým výkonom, ktorý je regulovateľný v rozsahu od 1,9 do 3,8kW menovitého výkonu.

.

Pre tento účel najviac vyhovujú stavebnice - ohniská GRUNDOFEN, ktoré fungujú na princípe sálania tepla z celého povrchu akumulačnej masy integrovaného ťahového systému. Stavebnice majú hodinovú spotrebu dreva iba 1,3kg a poskytujú zdravé sálavé teplo po dobu 12 hodín. Pohľadové presklenie má veľkosť iba 60x30 cm v prevedení dvojskla čo znižuje veľkosť tepla, ktoré ohnisko odvedie cez sklo. Dizajn krbu zároveň pôsobí nerušene ako veľká obrazovka, nakoľko dvierka majú masívne orámovanie, ktoré môže byť na objednávku v elegantnom prevedení z nerezu.  

Možnosť výberu je s pohľadovým vertikálnym ohniskom model GOM 1, alebo s horizontálnym ohniskom GOM 2. Model GOM 1 je naviac nenáročný na plochu pre zastavanie. Vykurovacie telesá je vhodné orientovať do strednej časti domu.

.

Kupujete kvalitný overený produkt!

 

Dôležitým faktom je skutočnosť, že sa jedná o sériovo vyrábané krbové stavebnice odskúšané v nemeckej skúšobni, so známym a overeným výsledkom konečného efektu. Veľký objem sériovo vyrábanej produkcie pre Nemecko a ďaľšie krajiny Európy sú garanciou, že výrobky GOM 1 a GOM 2 sú overené praxou a plne vyhovujúce pre pasívne a nízkoenergetické domy. Jednotlivé komponenty, bloky a  výlisky sú vyrobené na najvyššej kvalitatívnej úrovni a sú účelovo optimalizované pre deklarované parametre na základe požiadavky nízkoenergetickej stavby. Veľmi dôležitý je tiež správny typ komínového systému s odbúraním tepelných mostov a otvorov zadného odvetrania. Plne vyhovujúci pre tento typ krbov je francúzsky viacvrstvový nerezový komínový systém POUJOULAT.

Tento fakt zároveň chráni spotrebiteľa od neželaného výsledného efektu, ktorý je častým javom pri objednávke jedinečného krbového diela na mieru realizované kachliarom. Nepresné výpočty akumulačnej masy, ohniska, ťahov, rezanie materiálu, nevhodné materiály, materiálové straty a všetky riziká spojené s nedokonalosťou a nežiadúcim výsledkom sú týmto vylúčené.

Cenové relácie seriovo vyrábaných produktov sú v zásade vždy nižšie, ako jedinečné krbové dielo realizované na mieru.

Výberom nemeckého produktu najvyššej kvality HARK GOM 1 a GOM 2 zároveň získavate garanciu o bezpečnosti diela.

Stavebnicu je potrebné aby Vám zostavil zlepil a pripojil ku komínu našou firmou vyškolený kachliar. 

 

Stavbu nemožno realizovať svojpomocne.

HARK GOM 1 sálavý krb pre pasívne domy Rez krbu HARK GOM 1

autor: Miroslav Tuchyňa (TUMA)

Diskusia

(0 komentárov)

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie