Murovaný komín rýchlo, lacno a bezpečne ihneď.

Pridané: 8.7.2018 12:30:00 Počet zobrazení: 16851

08 Júl 2018

Stojíte pred rozhodnutím riešiť vykurovanie, ale ešte nepoznáte konkrétny zdroj tepla - pričom murári už ťahajú múry a stropy? Ľahká pomoc. Dajte im postaviť univerzálny komín TUMA FOLK - systém s najlepším pomerom ceny a kvality na trhu.

Murovaný komín rýchlo, lacno a bezpečne ihneď.

Pod pojmom "univerzálny komín" rozumieme murovaný komín, ktorý bude vyhovovať každej požiadavke, ktorú v štádiu hrubej stavby ešte nemáte vyjasnenú a popri tom bude technicky spľňať bezpečnostné parametre pre budúce pripojenie viacero variabilných riešení. Skutočnosť, že vo Vašom projekte máte naprojektovaný drahý nemecký komínový systém nie je dôvod k znepokojeniu. Môžete použiť akýkoľvek alternatívny komínový systém dokonca i slovenský, nakoľko všetky naše komínové systémy spľňajú EÚ normy a sú certifikované.komínové systémy TUMA

Univerzálny komín by mal obsahovať minimálne dve šachty, kde jedna by mala obsahovať keramickú vložku pre tuhé palivá a druhá by mohla zostať predbežne prázdna. V budúcnosti sa môžete rozhodnúť pre využitie prázdnej šachty ako externého prívodu vzduchu pre horenie, alebo voľbu ďalšieho zdroja pre plynné palivá alebo tuhého paliva napríklad pece na pelety.  Optimálne riešenie je využiť komín s vetracou šachtou. Veľký otvor osadíme šamotovou vložkou o160-180mm voľba podľa požadovaného výkonu (kW) pre potrebu vykurovanej plochy v hlavnom priestore - príklad spoločenská hala. Voľba priemeru šamotovej vložky je závislá od tepelných strát hlavného vykurovacieho priestoru. Priemer o 180mm je optimálny najmä z pohľadu, že tento priemer nám dokáže odtiahnuť dymové spaliny z akýchkoľvek kachlí stredných i veľkých rozmerov, sporáku,  vstavanej pece, ale i krbovej vložky menších a stredných rozmerov. V dnešnej dobe nizkej energetickej náročnosti nových technológií je tendencia smerujúca k stavbe ekonomicky nenáročných krbov SLIM verzií s pohľadovou dominaciou na oheň. Sopúchový vývod šamotovej vložky osadíme odbočkou 45°, univerzálne vhodnou aj pre krby. Pri situovaní komínového telesa nesmieme zabudnúť, že zdroje tepla, ktoré predbežne uvažujeme že môžu byť dva, musia byť orientované v blízkosti komína vo vzdialenosti od komína cca 30-60cm. Z toho vyplýva, že komín je vhodné prisadiť na priečku dvoch miestností, v ktorých uvažujeme osadiť zdroje tepla. Ďalším dôležitým parametrom je správna orientácia čistiacich a revíznych dvierok, ktoré v prípade, že uvažujeme s budúcou krbovou obostavbou, musia byť orientovane z hľadiska prístupu na odvrátenej strane komínového plášťa. Rez komína s vetracou šachtou 

 

 

Prázdna šachta je využiteľná k dodatočnému spusteniu komínovej vložky z PPS, alebo z nereze pre pretlakové využitie pre kondenzačný kotol na plyn, pre pec na pelety s pohľadom na oheň a iné. V šachte dokážeme súčasne privádzať do ohniska vzduch pre horenie. Túto vložku je možné zrealizovať až po postavení komínového telesa. Pece na pelety patria medzi najmodernejšie vykurovacie zdroje, ktoré umožňujú pohľad na oheň v interiéri, interiérovú dominanciu reprezentovanú v dizajne pece, prvok elektronického komfortného vykurovania s týždenným programovaním i na diaľku s možnosťou teplovzdušného i teplovodného riešenia.  

Komínová šachta umožňuje i ďalšie alternatívne využitia, ako odvetranie miestnosti a iné.

Komínový systém FOLK s vetracou šachtou i napriek tomu, že je zložený z kvalitných materiálov: 

  • keramzitové ľahčené tvárnice so zadným odvetraním
  • protipožiarna minerálna vlna KNAUF
  • šamotové vložky HART (D)
  • plynotesné certifikované protipožiarne dvierka UPMANN (D) pre spodné i horné použitie                                                                                                                                                                              
  • TUMA FOLK je najpredávanejší komínový systém, zaraďujeme ho medzi komíny s najlepším pomerom ceny a kvality, súčasne sa zaraďuje medzi cenovo najdostupnejšie komínové systémy na našom trhu. Systém je možné stavať pri dodržaní všetkých legislatívnych predpisov a noriem prostredníctvom stavebnej firmy vyškolenej k stavbe komínov. Obsahuje prehľadný návod k stavbe, ale i sprievodné video, ktoré umožňuje pomoc pre realizátora. Komínový systém Vám privezieme až na miesto realizácie v požadovanom a dohodnutom termíne cca do 5 pracovných dní od objednávky. Systémy obsahujú kompletnú zostavu k výstavbe, certifikáty a všetky dokumenty potrebné k revízii a kolaudácii.

TUMA FOLK   Všetky potrebné informácie, rady, návody a technické doporučenia Vám zodpovieme telefonicky, e-       mailom prostredníctvom našich vyškolených pracovníkov, alebo osobne na našich pobočkách.          Komíny TUMA môžete si kedykoľvek prísť i osobne odobrať na centrálnej pobočke  - showroom TUMA     v Bánovciach nad Bebravou.

Diskusia

(0 komentárov)

Facebook - TUMA Google plus - TUMA TUMA - Twitter

TUMA - You tube TUMA - Linkedin TUMA - Pinterest

TUMA - Yahoo TUMA - Blogger TUMA - Wordpress

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie