Kominár v Bánovciach nad Bebravou

Pridané: 22.3.2018 13:40:05 Počet zobrazení: 14221

22 Marec 2018

Dňa 1.11.2015 odvysielala televízia TA3 reláciu, v ktorej upozorňuje poslucháčov, že v meste Bánovce nad Bebravou nemáme kominára. Nie je tomu tak...

Kominár v Bánovciach nad Bebravou

Na základe pružnej reakcie predsedu CKKSR p. Jozefa Bitalu vo Veľkom Rovnom prebehol v r. 2015 v kachliarskom stredisku vo Veľkom Rovnom rekvalifikačný kurz "Kominár". Kurz, ktorý pozostával z 500 hodín sústredenia a získavania teoretických i praktických skúseností bol ukončený v mesiaci september 2015. Reálny stav počtu komínov, ktoré pripadali podľa novej legislatívy na jedného kominára v SR nebol zvládnuteľný. Rekvalifikovaní kominári majú bohaté skúsenosti pri stavbe krbov a pecí čo im značne pomôže pri profesionálnom zužitkovaní svojich znalostí pri remeslách, ktoré sú navzájom velmi príbuzné. 

Zo správy o kvalifikačných skúškach Slovenskej živnostenskej komory v Žiline na overenie odbornej spôsobilosti zo dňa 25-26.9.2015 vyplýva, že Slovensko získalo viac ako 4- desiatky nových kominárov (viz zoznam nižšie) , ktorí prispejú k bezpečnosti proti požiarom v nasledovnom období.

Medzi uspešnými absolventami je i náš krbár , kachliar a kominár p. Vladimír Géhrer k čomu mu zároveň "gratulujeme". Takže mesto Bánovce nad Bebravou má opäť  kominára!

Naše poďakovanie adresujeme i vedeniu cechu kachliarov a krbárov SR pod vedením p. Jozefa Bitalu, ktorý sa predovšetkým zaslúžil po tŕnistej ceste zorganizovať, uskutočniť a úspešne i ukončiť menovaný kurz "kominár". 

...

Krbár, kachliar, kominár p. Vladimír Gehrer absolvent kurzu

Gratulácia predsedu CKKSR p.Jozefa Bitalu absolventovi kurzu "kominár" p. Vladimírovi Géhrerovi po úspešnom ukončení kurzu.

...

Záznam z vysielania TA3 nájdete na:

...

KURZ  "Kominár" video:

...

 

Diskusia

(0 komentárov)

Facebook - TUMA Google plus - TUMA TUMA - Twitter

TUMA - You tube TUMA - Linkedin TUMA - Pinterest

TUMA - Yahoo TUMA - Blogger TUMA - Wordpress

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie