Sporáky na celý život.

Pridané: 22.3.2020 13:40:05 Počet zobrazení: 52287

22 Marec 2020

Aj Vám sa stalo, že Ste si kúpili sporák, ktorý bol naozaj "v dobrej cene", ale bol z kvetu makového - skrátka nič nevydržal?   

Sporáky na celý život.

Áno, v dnešnej dobe je takýchto produktov naozaj dostatok, výrobcovia najmä v krajinách východného bloku, aby sa presadili na trhu EÚ siahajú po páke, ktorá je v období krízy veľmi účinná - "ekonomická cena". Samozrejme vyrábať a predávať lacno sa dá, ale najjednoduchšie je to použitím materiálov nižšej kvality.

Zníženie kvality materiálu pre výrobu spotrebiča na tuhé palivo, ktorý je garanciou pre udržovanie kontroly nad otvoreným ohňom v byte a v prostredí v ktorom bývame a relaxujeme je prinajmenšom rizikové.

Staré porekadlo...

Zákazník, ktorý sa dostane do situácie, že cíti potrebu kúpy nového sporáku na tuhé palivo častokrát nemá dostatok informácii k tomu aby sa rozhodol správne. Najčastejším javom je kúpa sporáku na základe najlepšej cenovej ponuky. Porovnávače cien - weby, ktoré sú častokrát vďaka návštevnosti na prvých priečkach vyhľadávačov, nám ukážu kde daný produkt kúpime najlacnejšie. Získate produkt možno v najlepšej cene, avšak s množstvom budúcich starostí. Časová tieseň a potreba výmeny takéhoto nekvalitného produktu za bezpečný a kvalitný nás doženie k skúsenosti a naplneniu príslovia "nie sme takí bohatí, aby sme si kupovali najlacnejší tovar". Krajiny, ako je Srbsko, Bosna a Hercegovina, Turecko, Rumusko i Bulharsko a samozrejme Poľsko a Čína sú najviac nastavevené na ponuku svojich výrobkov práve pre oblasti s najnižšími príjmami v EÚ, medzi ktoré sa radí i naša krajina. Tu našli priestor pre svoju realizáciu všetci importéri a predajci tovaru s krátkodobou životnosťou. 

Toto porekadlo sa však nevzťahuje iba na sporáky, ktoré nás najviac tlačia svojou "kvalitou", jedná sa i o krbové vložky, kachle , pece a domáce potreby vôbec. Nejeden zákazník, ktorý po krbovom "boome" spred niekoľko rokov a inštalácii lacnej krbovej vložky dnes prichádza do špecializovanej predajne a objednáva si stavbu a kbovú vložku podstatne kvalitnejšiu i dražšiu na základe vlastnej negatívnej skúsenosti. Popri tom krbová stavba, ktorá mala byť potešením  i energetickou úsporou minimálne pre jednu generáciu trvala nanajvýš niekoľko desiatok mesiacov.

Vyberte si kvalitu sporáku.

  • Nekvalita je prezentovaná nielen v surovine, ktorá nemá požadovanú životnosť, ale i vo finálnom vypracovaní produktu. Ohnisko, ktoré takmer nemožno zavrieť u nového sporáka u rozpálného nezavrieme vôbec! Nekvalitné rošty a komponenty ohniska častokrát nemajú životnosť ani pre jednu vykurovaciu sezónu. Sporáky sú pritom produkty, ktoré sa využívajú celoročne. 
  • K základným štandartom kvalitného sporáku patrí: účinná regulácia vzduchu, dokonalé tesnenia, kvalitný materiál platní k ohrevu, sušiareň pre sušenie i rozmrazovanie, kvalitná rúra pre pečenie, teplomer, kvalitný teplovodný okruh s dochladovacou smyčkou a dostatočným vykurovacím výkonom, kvalitný materiál ohniska, kde najvyššiu životnosť dosahujú ohniská s liatinovými dielmi. Tieto diely  sú naviac demontovateľné a vymeniteľné, možnosť prepínania krátkeho a dlhého okruhu odvodu spalín, dôležité hľadisko intervalu nakladania, studené kľučky atď. V konečnom dôsledku i design a povrch sporáku majú vplyv na vykurovanie, sálavé teplo a akumuláciu. Akumulačná maiolika je najvyšším stupňom povrchovej úpravy sporákov ako i známkou najvyššej kvality. Dôležitým ukazovateľom, ak ho výrobca vôbec udáva správne je účinnosť a emisie, ako percentuálny podiel. Nie každý z nás totiž ihneď chápe, že vlastne emisie, ktoré nám odchádzajú komínom včetne nespálených uhľohydrátov nám nielen znečisťujú prostredie, ale zvyšujú náklady na objem palív, znečisťujú odťahový komínový systém, zvyšujú náklady na servis spotrebiča i komína a zvyšujú i riziká zdravotnej a protipožiarnej bezpečnosti.   

 

Sporáky od Nordiky...

La nordica - extraflame

Firma La nordica - Extraflame je v súčasnosti už naozaj pojem. Dnes už 52 ročná história firmy je garanciou kvality, ktorá sa buduje celé toto obdobie. Vysokokvalitné liatinové prvky, povrchová úprava, keramika, maiolica, overené technológie a dizajn boli budované i skúšané v skúšobniach i v praxi celé polstoročie. Výsledkom sú nielen najkvalitnejšie sporáky na trhu EÚ, ale i prekrásne kachle, liatinové pece, krbové vložky a automatické pece na pelety s vysokou estetickou i úžitkovou hodnotou. 

Neautorizovaný predaj, alebo mačka vo vreci - garanciou je predajca s kamennou predajňou...

Na strane druhej v honbe za nákupom za najnižšiu cenu za produkt sa sretávame i s iným faktom. Kliet poučený z nákupu, sa rozhodne pre kvalitný produkt.  Avšak vyhľadá nákup opäť tam, kde je najnižša cena. Problém vznikne až vtedy, keď skutočne musí vyhľadať záručný, alebo pozáručný servis. Spotrebiče sú síce v najvyššej kvalite, ale i tu je servis potrebný. Známe slovenské internetové obchody totiž nemajú buď žiadne, alebo len minimálne náklady na chod svojej firmy. Riadi ich zvyčajne jeden pracovník, ktorý predáva, objednáva od importéra alebo dováža zo zahraničia formou špedície a doručuje priamo k zákazníkom. Servis je nefunkčný, nakoľko internetové obchody nedisponujú servisným strediskom a autorizovaný predajca, ktorý znáša  náklady na prevádzku servisu danej značky nepodporuje schránkové firmy. 

Obozretný zákazník si overí či nakupuje od autorizovaného predajcu danej značky a či v prípade problému skutočne i dohľadá fyzicky predajcu. Optimálne je nakupovať u predajcov, ktorý zároveň disponujú kamennou predajňou, ktorú môžete kedykoľvek navštíviť. V opačnom prípade sa totiž môže stať, že klient je nútený vycestovať do zahraničia odkiaľ bol produkt dovezený a hľadať pomoc na vlastné náklady. Najjednoduchšie zásahy a opravy je možné previesť i svojpomocne, ako bežnú údržbu sporákov. To je neoceniteľný fakt, ktorý skutočne stojí za to, aby sme zvážili či zrealizovať nákup u autorizovaného predajcu s komplexným servisom a kamennou predajňou, alebo lákavou ponukou o pár eur výhodnejšou v netransparentnom internetovom obchode neovereného predajcu.

 La Nordica Rosa Maiolica bordó   

Typickým príkladom sporákov v kategórii najvyššej kvality pre viacgeneračné využitie je výrobok zn.La Nordica. (klikni - ponuka - cenník)

 Sporák najvyššej kvality od výrobcu La Nordica - Rosa Maiolica bordó

Diskusia

(0 komentárov)

Facebook - TUMA Google plus - TUMA TUMA - Twitter

TUMA - You tube TUMA - Linkedin TUMA - Pinterest

TUMA - Yahoo TUMA - Blogger TUMA - Wordpress

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie